Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzi aktywni? Debata młodzieży z urzędnikami

Autor: Jakub Oślizło
W dniu 3 kwietnia 2014r. o godzinie 13.30 w gromnickim ZSOiZ w ramach konkursu o mandat poselski na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się debata na temat: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”

Wśród dyskutantów pojawili się m.in. Zbigniew Karciński- przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Wiesław Wójcik – dyrektor ZSOiZ w Gromniku, Włodzimierz Stachoń – dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie oddział w Gromniku, a także Grzegorz Kieroński- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w zaprzyjaźnionym Gimnazjum Publicznym w Gromniku. Uczniowie bardzo solidnie przygotowali pytania i przedstawili wyniki ankiety, którą przeprowadzili kilka dni wcześniej. Wyniki tej debaty nie są zadowalające, gdyż 54 % ankietowanych osób nie jest zdecydowana lub nie pójdzie urn. Ich celem było zachęcenie młodzieży w wieku 18-25 do udziału w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na prośbę uczniów przypominamy, że wybory do Europarlamentu odbędą się 25 maja 2014r.

Krótki wywiad przeprowadziliśmy z Wiesławem Wójcikiem dyrektorem ZSOiZ:

Czy debata ta zachęci w jakiś sposób młodych ludzi do wyborów? – „Myślę że tak ponieważ w telewizji publicznej nie ma debaty skierowanej do ludzi młodych, jest to debata ogólna która przybliża wizerunki kandydatów, jednakże w małym stopniu zachęca młodzież.”

Czy szkoła zyska coś dzięki tej debacie ? – „Wierzę w to że zyska ponieważ każda taka forma jak debata przybliża w pewien sposób młodym ludziom wizerunki kandydatów i pomaga wybrać tego odpowiedniego, na którego zagłosujemy. Trzeba też wspomnieć iż pójście do urn wyborczych jest naszym patriotycznym obowiązkiem”

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy