Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Motoryzacja bez tajemnic!

Autor: Łukasz Augustyn
Z motoryzacją mamy na co dzień do czynienia w każdej dziedzinie życia ale czy ty czytelniku wiesz jak działa samochód lub inne pojazdy zmechanizowane? O tym właśnie przekonywali się 9 kwietnia uczniowie z terenu powiatu gorlickiego biorąc udział w konkursie wiedzy motoryzacyjnej.

Tegoroczny konkurs zorganizowany został w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach gdzie przybyli uczniowie szkół średnich by sprawdzić swoja wiedze z zakresu motoryzacji i tematów z nią związanych. Na każdego konkursowicza czekały pytania z zakresu znajomość przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, rozpoznawanie części samochodowych oraz jazdę sprawnościową samochodem osobowym i skuterem. W tegorocznej edycji konkursie wzięło udział 11 drużyn z powiatu gorlickiego.
Podczas konkursu nie zabrakło również przedstawicieli Bobowej z miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych w składzie z klasy trzeciej „Tpt”: Łukasz Myśliwiec, Bartłomiej Cieluch, Dawid Baran, z klasy czwartej „Tpt”: Konrad Gądkiewicz, Mateusz Mucha Michał Musiał.

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku w skład komitetu organizacyjnego Turnieju Motoryzacyjnego weszli: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bieczu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Automobilklub z Biecza i Gorlic oraz Komenda Powiatowa Policji.

W otwarciu Turnieju uczestniczył starosta Mirosław Wędrychowicz, a po jego zakończeniu nagrody zwycięzcom wręczali i gratulacje składali: wicestarosta Karol Górski oraz Komendant Powiatowy Policji Michał Gawlik i dyrektor ZST Renata Stępień.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – ZSZ Biecz
II miejsce – ZST Gorlice
III miejsce – ZSZ Biecz
IV miejsce – ZST Gorlice
V miejsce – ZSE Gorlice
VI miejsce – I LO Gorlice
VII miejsce – ZS Nr1 Gorlice
VIII miejsce – ZSZ Bobowa (drużyna B)
IX miejsce – ZS CKR Hańczowa
X miejsce – ZSZ Bobowa (drużyna A)
XI miejsce – ZSZ Gorlice

Wprawdzie Bobowscy uczniowie  drużynowo nie zdobyli miejsca na podium , ale na wyróżnienie zasługuje fakt zdobycia pierwszego miejsca przez Dawida Barana w indywidualnym konkursie jazdy sprawnościowej na czas skuterem.
źródło: SP/ ZSZ Bobowa
fot. ZSZ Bobowa / ZST Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy