Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nie tylko peregrynacja ale również poświęcenie pomnika Świętego Papieża!

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj społeczność parafii pw. św. Mikołaja w Siedliskach gościła peregrynacje cudownego obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii św. Siostry Faustyny oraz świętego już Jana Pawła II. Towarzysząca temu wizyta biskupa Stanisława Salaterskiego była także wspaniałą okazją do poświęcenia pomnika Jana Pawła II umiejscowionego tuż przy kościele.

Uroczystego powitania obrazu dokonała grupa księży z dekanatu Bobowa wraz z druhami strażakami z OSP Sędziszowa, Orkiestrą Dętą z Siedlisk jak i wszystkim, parafianami. Tuż przed przybyciem samochodu kaplicy odbyło się poświęcenie przez biskupa figury Jana Pawła II. Następnie w uroczystej procesji wniesiono obraz wraz z relikwiami do kościoła. Jak na tak stosunkowo małą parafię liczba wiernych była naprawdę duża. Każdy miał możliwość modlitwy tuż przed obrazem by w zadumie powierzyć swoje prośby Miłosierdziu Bożemu.

„ Jest to wielkie święto to dla tej wspólnoty modlącej się przy kościele św. Mikołaja w Siedliskach. Obraz Jezusa Miłosiernego jest takim szczególnym zdrojem łask, a nasze serca są szczególnie otwarte na te łaski. Myślę, że będą umacniać tutaj ludzi w dobrym życiu. Warto dodać, że już w księdze podziękowań i próśb mamy kilkanaście wpisów, zwłaszcza dziękczynień za otrzymane łaski, których już w trakcie przygotowań doświadczali modlący się. Dziś również odbyło się uroczyste poświęcenie pomnika papieża Jana Pawła II przez ks. biskupa Stanisława Salaterskiego.  Będzie on pamiątką nie tylko peregrynacji, ale i kanonizacji Jana Pawła II, która będzie miała miejsce w Rzymie. Myślę, że parafianie czekali na to z utęsknieniem, w końcu jest to wydarzenie odbywające się raz na kilkanaście, może kilkadziesiąt lat, więc dlatego jest ono takie szczególne.” – skomentował wydarzenie ks. rektor Jacek Kupiec.

Peregrynacja cudownego obrazu oraz relikwii świętych Faustyny i Jana Pawła II potrwa w Dekanacie Bobowskim do środy, rozpoczęła się natomiast w piątek. Dzisiaj obraz gości w parafii Św. Piotra i Pawła w Siedlskach, już wkrótce relacja.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy