Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym wiedzą wszystko!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Kilka dni temu uczniowie Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej zajęli 2 miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Opiekunem Adriana Czerwienia, Rafała Rembisza oraz Grzegorza Chmura reprezentujących bobowską placówkę był nauczyciel Szymon Pater.

O to jakie pytania i zadania pojawiły się podczas konkursu zapytaliśmy uczestników spotkania: – Pytania w głównej mierze dotyczyły ruchu drogowego m.in. skryżowań, ruchu prawostronnego. Dużą ilość stanowiły zagadnienia o ruchu rowerzystów. Oprócz tego była również cześć praktyczna, w której zadaniem był przejazd przez tor przeszkód na rowerze. Komisja sprawdzała także znajomość udzielania pierwszej pomocy, jako uczestnicy musieliśmy poradzić sobie z zadanym problem np. wypadkiem drogowym.  Materiał do przygotowania się nie był trudny i kto tylko wykazał chęci, nie powinien stanowić żadnych problemów.”

Kilka słów o turnieju powiedział naszemu portalowi Szymon Pater, opiekun chłopców, nauczyciel ZS nr 1 w Bobowej: – Uczniowie standardowo od kilku lat startują w tym konkursie, reprezentując nasza szkołę. Również tym roku uczniowie klasy trzeciej gimnazjum Grzegorz Chmura, Adrian Czerwień, Rafał Rembicz wystartowali i uplasowali się na wysokiej drugiej pozycji. Turniej składał się z trzech części m.in. pisemnej, gdzie uczniowie wykazywali się teoretyczną wiedzą z przepisów ruchu drogowego, zachowania się na jezdni jak i również znajomość przejazdu przez skrzyżowanie. Drugą częścią była praktyka – tor przeszkód, a ostatnią pomoc przedlekarska. Jak widać po wynikach nie było tak źle, zdobyliśmy ostatecznie drugie miejsce. Dzięki panu dyrektorowi, który w tamtym roku ufundował nam elementy niezbędne na torze przeszkód, chłopaki mają możliwość ćwiczeń i z roku na rok jest coraz lepiej”

Uczniom jak również ich opiekunowi serdecznie gratulujemy!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy