Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policja bilnasuje świąteczny okres. Rekordzista z 3 promilami!

Autor: Łukasz Augustyn
Okres Świąt Wielkanocnych to wyjątkowy czas nie tylko dla wszystkich katolików ale policjantów, wszystko za sprawą licznych podróży. Nad bezpieczeństwem czuwało dziesiątki policjantów kontrolujących głównie prędkość, trzeźwość oraz stan pojazdów.

– Celem licznych patroli była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży, ale także dyscyplinowanie kierowców naruszających przepisy i stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej komendy. – Podsumowanie tegorocznych wyjazdów na drogach powiatu gorlickiego wskazuje, że było bezpiecznie. Od piątku do wtorku odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ucierpiała 79-letnia kobieta.  Zdarzenie miało miejsce w piątkowe południe w Pagorzynie, kiedy to kierowca Volkswagena podczas cofania potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. W czasie bieżących Świąt odnotowano również 11 kolizji drogowych.
Plagą znów okazali się nietrzeźwi kierujący. W czasie prowadzonych działań gorliccy policjanci ujawnili 7 nietrzeźwych kierujących. Jaskrawym przykładem braku odpowiedzialności jest postawa mieszkańca Moszczenicy, który w świąteczny poniedziałek został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji w Bobowej. Okazało się, że kierujący Fordem Fiestą mężczyzna ma w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Ponadto kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełniony czyn odpowie przed sądem.

fot. archiwum (ilustracyjne)

m4-IMG_8906

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy