Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sprawdzian szóstoklasistów – “było łatwo”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Stu dwudziestu czterech uczniów klas szóstych z terenu gminy Bobowa przystąpiło wczoraj rozwiązywania sprawdziany wiedzy na zakończenie szkoły podstawowej. Tematami przewodnimi było wynalezienie telefonu, dźwięk i muzyka.

Uczniowie kończący szkołę podstawową mieli do rozwiązania 26 zadań, w tym 20 zamkniętych wybór a,b,c lub d. Czas jaki przeznaczony był na jego rozwiązanie to 60 minut. Maksymalnie ze sprawdzianu można uzyskać 40 punktów, jednak uzyskanego wyniku nie odnotowuje się na świadectwie szkolnym. Nie wpływa on także na dostanie się do gimnazjum, chyba, że uczeń wybiera szkołę spoza rejonu. Do sprawdzianu musi przystąpić każdy, nie da się go jednak nie zdać.

Każdego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Informacja o terminie sprawdzianu zamieszczana jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Według odczuć szóstoklasistów pytania były proste ale zdarzały się także podchwytliwe. Nauczyciele mówią, że często jest tak iż uczniom pytania wydawały się proste jednak wyniki przychodzą słabe, bywa też odwrotnie.

Link do arkusza egzaminacyjnego

Fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy