Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Staranował policjantów bo miał w bagażniku 650g narkotyków !

Autor: Mateusz Książkiewicz
Gorliczanin, który staranował w miniony poniedziałek dwóch policjantów w Łużnej przysiółek Zaborówka przewoził w bagażniku 650g marihuany. Kiedy został zatrzymany do kontroli, wrzucił nagle bieg i próbował zbiec raniąc funkcjonariuszy. Pomimo desperackiego kroku został zatrzymany i aresztowany.

– Znamy już przyczynę, jaka pchnęła 33-letniego gorliczanina do desperackiego kroku – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej policji. Mężczyzna próbując uciec kontrolującym go policjantom potrącił ich. Został jednak zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś wiemy już, że próba ucieczki spowodowana była przewożonym „bagażem”, którym okazały się narkotyki.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 14 kwietnia około godziny 20.00 w Łużnej. Policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Forda Focusa. W czasie kontroli mężczyzna nagle ruszył potrącając interweniujących policjantów. Chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Zarówno policjanci, jak i sprawca trafili do gorlickiego szpitala. Mężczyzna po zaopatrzeniu trafił do policyjnego aresztu, policjanci ciągle pozostają w szpitalu.

Po zdarzeniu dokonano sprawdzenia samochodu, którym poruszał się mężczyzna. W bagażniku znaleziono zamknięte wiaderko, w którym gorliczanin przewoził narkotyki. Analiza wykazała, że jest to marihuana w ilości 650 gram. Z uwagi na charakter sprawy dalsze czynności objęte będą śledztwem prokuratorskim – kończy rzecznik.

To kolejna udana akcja gorlickiej policji związana z narkotykami na terenie powiatu. Jak szacuje policja, dzięki zatrzymaniu na rynek nie trafi ponad półtora tysiąca działek.

O zdarzeniu przeczytasz także tutaj: Potrącił policjantów podczas ucieczki (AKTUALIZACJA)

źródło i fot.: KPP Gorlice

[jwplayer mediaid=”64453″]

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy