Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Stróżna pożegnała obraz Miłosierdzia Bożego

Autor: Mateusz Książkiewicz
Tuż po godzinie 16 parafianie ze Stróżnej na czele ze swoim proboszczem ks. Antonim Bochenkiem pożegnali obraz Jezu Ufam Tobie. Wizerunek Jezusa Miłosiernego oraz relikwie wierni powitali wczoraj 28 kwietnia br., pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Wielu mieszkańców przepięknie przystroiło swoje domy oraz najbliższe otoczenie kościoła.

– To jak pięknie jest przystrojone i posprzątane to zasługa mieszkańców – mówi ks. Antoni Bochenek proboszcz parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Stróżnej. Wierni potrafią się zmobilizować i  jest dzięki temu odpowiednio przygotowane. Sam nie dałbym rady, a tak to wyznaczałem przysiółkami. Niektórzy nawet pytali dlaczego nie my?! Jeszcze ładniej przystrojone było na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, którą gościliśmy 14 lat temu. Dzisiaj przed obrazem Jezusa Miłosiernego parafianie najczęściej modlą się o zdrowie, ale nie brakuje też próśb o pomoc w wyjściu nałogu – kończy ksiądz proboszcz.

Jak w każdej parafii również w Stróżnej nie zabrakło strażaków, którzy jak stwierdził sam proboszcz są jego prawą ręką. Druhowie pomagali w organizacji przejazdu samochodu kaplicy oraz pilnowali porządku.

Stróżna była czwartą parafią jaka nawiedzała obraz Jezu Ufam Tobie wraz z relikwiami świętych w dekanacie Bobowskim. Dzisiaj obraz znajduje się już w Jankowej skąd powędruje do Wilczysk, które to będą ostatnią parafią w Gminie Bobowa przeżywającą peregrynacje. Stamtąd obraz uda się do Wojnarowej (gmina Korzenna). W pobliżu będzie jeszcze w Gminie Łużna, m.in. 6 maja w Szalowej oraz 9 maja w Łużnej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy