Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Bobowska reprezentacja najlepsza na Belferiadzie w Ciężkowicach

20.05.2014 || Kategorie: Bobowa, Sport, Społeczeństwo || Autor: Mateusz Książkiewicz

W sobotę 10 maja br. odbył się XIII Turniej Piłki Siatkowej „Ciężkowicka Belferiada” zorganizowany przez TKKF Pogórze, udział w niej wzięło 9 drużyn z regionu. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Bobowej, a tytuł najlepszego zawodnika otrzymał również bobowianin – Grzegorz Nalepka.

Do turnieju wystawiono zespół w składzie: Jolanta Wojtaczka, Małgorzata Szczepanek, Alicja Dynarowicz, Adam Urbanek, Szymon Pater, Marek Olszanecki, Grzegorz Nalepka.

– Na Belferiadzie spotykają się najlepsze zespoły z Nowego Sącza, Tarnowa oraz tutaj lokalne Bobowa, Gromnik, Grybów, Ciężkowice – mówi Adam Urbanek, dyrektor ZS nr 1 Bobowej, zawodnik bobowskiej drużyny. Nasza drużyna składająca się z nauczycieli wygraliśmy pierwsze grupę a potem ostatecznie finał stając się liderem trzynastego Turnieju Piłki Siatkowej „Ciężkowicka Belferiada”. Jest to pierwszy taki sukces Bobowej w historii, ograliśmy Tarnów, Nowy Sącz. Po rozdaniu pucharów i dyplomów odbyło się spotkanie integracyjne, które na pewno będziemy miło wspominać. Nasz drugi zespół zagrał równie fajnie, zwłaszcza że był drużyną typowo żeńską. Mecze były na pewno wyrównane. Słowa uznania trzeba skierować dla panów Dziubanów, którzy świetnie przygotowali rozgrywki. Wszystko odbywało się szybko i sprawnie. Z tego co pamiętam po raz pierwszy też były tak piękne puchary.

Drugi zespół reprezentujący Bobową składający się głównie z kadetek MKS Podkarpacie zajął 8 miejsce. Obu drużynom oraz najlepszemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy.

źródło i fot: ZS nr 1 w Bobowej / własne