Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brama garażowa jako element inteligentnego domu

Autor: Mateusz Książkiewicz
Z określeniem takim jak inteligentny dom każdy z nas zapewne zetknął się niejednokrotnie. Kryje się za nim dom, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Jest to miejsce, które zaspokaja nasze potrzeby oraz wychodzi na przeciw oczekiwaniom wszystkich domowników.

 

W inteligentnych domach stawia się na rozwiązania praktyczne, funkcjonalne i wygodne – takie jak m. in. drzwi antywłamaniowe, nowoczesny szlaban parkingowy czy zautomatyzowane ogrodzenia posesji. Ułatwiają one codzienne życie, a z drugiej strony sprawiają, że mamy zagwarantowaną odpowiednią ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami jak np. włamania i kradzieże. Jednym z najważniejszych elementów znajdujących zastosowanie w inteligentnych domach jest zdalnie sterowana brama garażowa. Jak informuje portal budogro.pl, obecnie powstają zarówno „tradycyjne jak i bardziej zaawansowane systemy sterujące, które zdominowały produkcję”. Oznacza to, że w zakresie tego asortymentu wybór jest na tyle bogaty i urozmaicony, że każdy znajdzie najlepszy dla siebie produkt. Nowoczesne bramy garażowe sygnowane markami renomowanych firm to ogrodzenia godne zaufania. Zanim trafią do regularnej sprzedaży, są poddawane licznym testom mającym na celu potwierdzenie ich jakości oraz walorów użytkowych. Muszą też być przystosowane do norm europejskich. Można je doposażyć w szereg dodatkowych opcji jak np. dwustronne ryglowanie zamka czy system wykrywania przeszkód.

Automatyczne zamykanie bramy garażowej to nie lada udogodnienie, a przy okazji również oszczędność czasu. Po wyjechaniu z garażu nie trzeba wysiadać z auta, by zamknąć garaż, można to bowiem zrobić za pomocą pilota. Dbamy tym samy o własne bezpieczeństwo, ponieważ nie narażamy się na ewentualny atak włamywacza. Dodatkowym plusem jaki posiadają automatyczne bramy jest to, że nie zawsze trzeba otwierać je do końca – jeśli chcemy tylko przejść, wystarczy uchylić je na tyle, by było to możliwe. Bramę można ponadto wyposażyć w rozmaite czujniki i w fotokomórkę, co na złodziei niejednokrotnie działa odstraszająco. Bramę możemy zaprogramować w taki sposób, że będzie się ona automatycznie zamykać po opuszczeniu garażu. Nie musimy wówczas pamiętać o naciśnięciu odpowiedniego guzika na pilocie – każdemu może się zdarzyć o tym zapomnieć, a skutki zapominalstwa bywają niekiedy opłakane. Właściwe dobrany model bram garażowej pozwala wyeliminować niejedno zagrożenie, co przekłada się na samopoczucie nasze i domowników.

fot. ilustracyjne (freeimages.com)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy