Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy młody czy starszy – czyli sport bez limitów wiekowych

Autor: Paulina Wilczyńska
Nieważny jest wiek. Każdy może uprawiać aktywny tryb życia. Lekcje wf-u i przeróżne zawody sportowe nie są zarezerwowane tylko dla młodych osób, lecz często zauważyć możemy, że również osoby starsze aktywnie podchodzą do różnych form rekreacyjnych.

Wczoraj popołudniu w Szkole Podstawowej w Wilczyskach odbył się III Turniej Nauczycieli i Pracowników oświaty w tenisie stołowym.
Głównym celem turnieju jest popularyzacja tej dyscypliny na Ziemi Bobowskiej oraz zachęcenie do aktywnego spędzenia czasu, poprzez uprawianie tego sportu. Ze względu na duże zainteresowanie i niesamowitą atmosferę sportowej rywalizacji, impreza ta z pewnością wpisze się w kalendarz imprez Wilczysk.

W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło trzynastu zawodników z terenu powiatów gorlickiego oraz nowosądeckiego. Poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie, głównie za sprawą dużej ilości nauczycieli zajęć wychowania fizycznego. Podczas rozgrywek nie brakowało zaciętych wymian, ale również zabawnych akcji.

W turnieju podium wywalczyli:

miejsce I – Woźniak Dominik

miejsce II  – Załęski Marek

miejsce III – Ligęza Zbigniew

miejsce IV – Skowron Jan

miejsce V – Fyda Mariusz

miejsce VI – Krzysztoń Mateusz

najlepszy senior – Ryszard Burda

System rozgrywek opierał się o mecze każdy z każdym, do trzech setów w pojedynku.

„Turniej jest orgaznizowany, jak co roku przez nauczycieli i dyrekcję zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach, ale współorganizatorem są również nauczyciele ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Biecza. W Hali Sportowej w Wilczyskach jest to już trzeci turniej, ja również uczestniczę w tym turnieju trzeci raz – nie tylko jako osoba sprawująca urząd burmistrza, ale w poprzednich byłem również zawodnikiem. W tym roku jednak jestem kontuzjowany i nie mogę wziąć udziału, chociaż z przyjemnością zagrałbym w tym turnieju. Myślę, że zorganizowanie turnieju w takie formie zachęca do udziału również innych nauczycieli do udziału w turnieju, nie tylko tych uczących wychowania fizycznego. Jest to również forma integracji, popularyzacji tenisa stołowego oraz pokazanie ze można aktywnie spędzać czas.” – skomentował burmistrz Wacław Ligęza tym razem w roli zawodnika

 

„ Rywalizacja przebiegła w miłej atmosferze. Nie ukrywam, że tenis stołowy stoi na dosyć wysokim poziomie i sporo zawodników gra tutaj w różnych ligach, ale dzięki temu bardzo fajnie, przyjemnie mogliśmy spędzić wolny czas. I jeśli turniej będzie dalej organizowany, to planujemy rok w rok przyjeżdżać i zasilać szeregi zawodników.” – Skomentował jeden z zawodników

„ Sama organizacja to utarte ścieżki, wszystko odbywa się niejako “starymi drogami”. Znamy się dobrze, wykonanie kilku telefonów i umieszczenie informacji na stronie internetowej było więc małym problemem, oczywiście zrobiony został plakat wraz z informacjami i to naszymi kanałami nauczycielskimi krąży, O wydarzeniu wiedział również organizator do spraw sportu Gminy Gorlice i Biecz, i za jego sprawą informacja poszła dalej.
Żadnych szczególny treningów przed turniejem nie było, po prostu od czasu do czasu zbieramy się i gramy. Idea jest taka że generalnie rywalizujemy między sobą gdzieś na zawodach, a dziś chcieliśmy się między sobą pobawić, dodatkowo również porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.

“Z roku na rok mamy coraz wyższy poziom i to powinno cieszyć, jak również to że zwyczajowo jest nas coraz więcej. Choć tego roku frekwencja nam nie dopisała, może to za sprawą tego że, zawsze ten turniej odbywał się w okresie luty – marzec, a teraz przenieśliśmy go na maj, głównie przez nawarstwienie się imprez.” – Skomentował organizator Zbigniew Ligęza nauczyciel wf-u w szkole podstawowej w Wilczyskach

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy