Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Już jutro Skandia Maraton Lang Team z akcentem Bobowej i Gorlic

Autor: Mateusz Książkiewicz
W sobotę (30 maja) o godzinie 11.00 na krakowskich błoniach rozpocznie się drugi etap najpopularniejszego maratonu rowerowego w Polsce - Skandia Maraton Lang Team. Na tegorocznej edycji nie zabraknie akcentu powiatu gorlickiego.

Wszystko za sprawą patronatu medialnego jaki sprawuje nad tą imprezą nasz portal Bobowa24.pl oraz startu Grzegorza Tatko zawodnika z nr 211, reprezentującego Krzywe Koło Team Gorlice.

– Wystartujemy szerokimi alejkami, a single track będzie prowadził do mety. To zmiana, która ma ułatwić wyścig. Trasa jest zróżnicowana zarówno pod względem nawierzchni, jak i ukształtowania terenu. Szczególnie w środkowym odcinku znajdują się wymagające podjazdy. Będzie ciekawie – wyjaśnia Lech Piasecki dyrektor ds. sportowych Lang Team

Skandia Maraton Lang Team to jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Od samego początku jest znany i lubiany wśród pasjonatów dwóch kółek, gdyż udział w nim może wziąć każdy: dzieci, młodzież, dorośli a nawet osoby starsze. Startują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zgłaszają się nie tylko pojedynczy zawodnicy ale również całe rodziny. Uczestnicy startują w 29 kategoriach wiekowych. Aby wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team wystarczy mieć rower i kask, o resztę zadbają organizatorzy. Dla zawodników przygotowano cztery dystanse – Rodzinna Parada (około 10 km), Mini (30 km), Medio (60 km) i Grand Fondo (90 km).

Atrakcji nie zabraknie także dla kibiców, oprócz specjalnych stref organizatorzy przygotowali charytatywną akcję pn. “Pozytywne Obroty”, w ramach której Skandia oraz Lang Team zapłacą za każdy przejechany przez zawodnika kilometr 20gr, natomiast 3zł za 1000 metrów pokonany na specjalnie przygotowanych w strefie kibica stacjonarnych rowerach treningowych. Nakręcony przez uczestników maratonu oraz kibiców dochód zostanie przeznaczony na zakup rowerów dla pod­opiecz­nych Cen­trum Pla­có­wek Opie­kuń­czo-Wy­cho­wawczych “Par­ko­wa” w Krakowie. Ze wstępnych deklaracji złożonych na stronie www.pozytywneobroty.pl wynika że krakowianie oraz goście chcą pokonać dystans 742 kilometry. Na wszyst­kich, któ­rzy spró­bu­ją swo­ich sił, cze­kać będą upo­min­ki.

Dzięki Skandia Maraton wiele osób w Polsce spełniło swoje marzenia o kolarskim sukcesie, a jazda na rowerze się upowszechnia. Organizatorem maratonu jest Lang Team – instytucja szczególnie zasłużona w popularyzacji kolarstwa w Polsce. Jej założycielem i szefem jest znakomity polski sportowiec Czesław Lang – pierwszy kolarz z dawnego „bloku  wschodniego”, który podpisał kontrakt zawodowy. Odnosił on sukcesy w prestiżowych wyścigach, takich jak Tirreno Adriatico (1983) i Giro d’Italia (1986). Jest srebrnym medalistą olimpijskim w szosowym wyścigu indywidualnym (1980), a także srebrnym (1977) i brązowym (1979) medalistą drużynowych Mistrzostw Świata na 100 km. Czesław Lang ma również na swoim koncie spore osiągnięcia jako menedżer sportu. Jest dyrektorem: Tour de Pologne, Skandia Maraton Lang Team, Nutella Mini Tour de Pologne, Tour de Pologne Amatorów, Grand Prix MTB. Uczynił z Tour de Pologne imprezę rangi światowej. Wprowadził ją do cyklu UCI World Tour.

Jeśli mowa o Tour de Pologne, to 71 edycja tego wspaniałego wyścigu będzie szczególna dla naszych portali, o szczegółach już niebawem. A już za niecały miesiąc 28 czerwca zapraszamy serdecznie na kolejną edycję tego pasjonującego maratonu która odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej.

O tym kto oprócz bobowa24.pl patronuje Skandia Maraton znajdziesz tutaj..

źródło: materiały prasowe
fot.  archiwum własne ( 70. TdP)

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy