Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zalane domy w Jankowej i Bobowej. Ogromna woda Białej Tarnowskiej – Aktualizacja (FILM)

15.05.2014 Autor: Mateusz Książkiewicz
W godzinach popołudniowych na terenie gminy Bobowa uruchomiono sztab kryzysowy związany z możliwością wystąpienia powodzi oraz podtopień. O tym jak jesteśmy przygotowani i jakie zagrożenia są możliwe mówił w południe burmistrz Wacław Ligęza oraz Tomasz Tarasek prezes Gminnego Zarządu OSP RP.

Z informacji jakie do nas docierają około godziny 19.00 został zamknięty przejazd na drewnianym moście na rzece Białej w Jankowej. Zalane oraz podtopione zostały domy na tzw. Równi Jankowskiej. Policja oraz burmistrz zwrócili się do dwóch rodzin o opuszczenie budynków jednak odmówiły one ewakuacji.

Nad bezpieczeństwem w gminie Bobowa czuwa około 100 osób, wśród nich są druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, policjanci, pracownicy Urzędu Miejskiego, radni, sołtysi. Działania koordynuje osobiście burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. W przypadku zagrożenia, można dzwonić pod numer Urzędu Miejskiego tj. (018) 3514300.

Najgorsza sytuacja jest w tej chwili w Jankowej i Bobowej okolice stacji przy ulicy Grunwaldzkiej, tam podtopione są domy. Zamknięty jest most na ulicy Topolowej oraz nieprzejezdna jest droga nr 981 na odcinku Sędziszowa-Bruśnik-Pławna.

Wszyscy z niepokojem patrzą w kierunku rzeki, z obserwacji wynika że najgorsze jest już za mieszkańcami o ile nie nadejdzie kolejny deszcz. Nasi reporterzy będą na bieżąco przekazywać aktualne informacje.

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)