Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Festyn w Siedliskach przyciagnął całe rodziny

Autor: Łukasz Augustyn
Na placu przed Zespołem Szkół w Siedliskach odbył się w ubiegłą niedziele, 8 czerwca coroczny już festyn rodzinny. Nie brakowało wielu atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po Bobowej nastał czas na Siedliska, które równie energicznie oraz z ciekawym planem imprezy przywitały wszystkich zebranych w niedziele popołudnie gości. Jak sami organizatorzy potwierdzają impreza udała się w każdym calu. W programie festynu znalazły się występy: dzieci, grupy tanecznej, zespołu muzycznego a także recytacje wierszy, loteria fantowa, mecz piłki nożnej mieszkańcy Siedlisk kontra drużyna BUDIMETu, turniej tenisa stołowego oraz wiele innych. Dzięki tak dobrej organizacji starsi jak i młodsi uczestnicy festynu byli zadowoleni. Wydarzeniu uroku dodawała piękna słoneczna pogoda.

Oprócz części rozrywkowej nie mogło zabraknąć przepysznej gastronomi gdzie każdy mógł posilić się domowymi wypiekami czy też potrawami z rożna.

– Dzisiejszy festyn jest już drugim z kolei – mówi Wiesław Job dyrektor ZS w Siedliskach. W tamtym roku zainaugurowaliśmy festyny w Siedliskach, które odbywają się po pięcioletniej przerwie. Jest to związane z zgromadzeniem funduszy na obchody 200-lecia oświaty i szkolnictwa w Siedliskach. W 2016 roku będzie równe 200 lat i z tej okazji będziemy chcieli ufundować dla szkoły sztandar oraz nadać imię ks. Jana Reca – który będzie patronem szkoły. I z tej to okazji jest też ten dzisiejszy festyn podczas którego zbieramy fundusze, aby ta uroczystość mogła się odbyć za dwa lata. Patronem szkoły zostanie ks. Rec – siedliszczanin, który swoje całe życie oddał młodzieży, pracy dla ludzi biednych. Myślę, że jest to dobry patron, który został wyłoniony podczas głosowania jakie odbyło się kilkanaście dni temu. Zostało one poprzedzone zgłaszaniem kandydatur na patrona. Mogli głosować uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz absolwenci szkoły. Wygrał niewielką ilością głosów ks. Jan Rec.”

– Spotykamy się na pikniku rodzinnym przy Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Siedliskach – powiedział Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej, mieszkaniec Siedlisk. – Pogodę mamy piękną, ludzie dopisali jest się z czego cieszyć. Dochód przeznaczony jest na cele szkolne stąd na scenie widać dużo dzieci jak i rodziców którzy im pomagają. Wiele osób przyszło by spotkać się towarzysko, rozerwać w niedzielne popołudnie. Wielu ucieszy się wspaniałą loterią, w której można sporo wygrać. Organizatorzy którymi była dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Siedliskach stanęli na wysokości zadania, wszystko było świetnie przygotowane. Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach zabezpiecza pobliską drogę, żeby wszyscy mogli tutaj bezpiecznie się spotkać, wyjechać jak i dojechać. Osobiście najbardziej ciekawi mnie mecz nauczycieli z Budimetem. Ładnie zaprezentowały się także dzieci z Teatrzyku Szkolnego oraz Orkiestra Dęta. Każdy ma coś dla siebie i dlatego jest tak duże zainteresowanie.

Podczas festynu nie zabrakło burmistrza Bobowej, Wacława Ligęzy oraz radnych z terenu gminy Bobowa m.in.: Tomasza Taraska, Marii Zarzyckiej, Stanisława Tabisia, Stanisława Siedlarza.


partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy