Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

III miejsce Bobowej w plebiscycie Korony Małopolski

Autor: Łukasz Augustyn
Kilka dni temu ogłoszone zostały wyniki plebiscytu „Korony Małopolski”, którego celem jest  prezentacja dorobku miast oraz ich gospodarzy. W kategorii miast i gmin miejsko-wiejskich do 15 tys. mieszkańców miasto Bobowa zajęło III miejsce. Podczas gali finałowej Marszałek Województwa Marek Sowa wręczył dyplom burmistrzowi Wacławowi Ligęza.

„Korony Małopolski” to plebiscyt organizowany co cztery lata, na zakończenie kadencji samorządów. Podsumowuje dokonania władz samorządowych małopolskich miast. Wyłania najlepsze, najefektywniejsze samorządy miast, które w ciągu kadencji samorządowej zasłużyły na miano najbardziej gospodarnych i przyjaznych swym obywatelom.

W plebiscycie oceniano elementy, które wpływają na jakość życia i jego koszty, oraz skuteczność władz samorządowych w pozyskiwaniu i wykorzystaniu środków zewnętrznych, w tym funduszy unijnych. O wynikach plebiscytu decydowały wyniki  ankiety, ocena zgłoszonych przez miasto własnych projektów zrealizowanych w okresie kadencji, oraz głosowanie mieszkańców. Ostateczną decyzję o tym, które miasta zostaną laureatami zgodnie z regulaminem podjęła Kapituła Plebiscytu.

Organizatorami konkursu byli  Samorząd Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, Gazeta Krakowska, Radio Kraków i Telewizja Polska Oddział w Krakowie.

źródło, fot : UM Bobowa

korony-malopolski

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy