Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pobił kierowcę busa, policja szuka świadków!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do zdarzenia drogowego w dniu 16 czerwca br około godziny 19 doszło w miejscowości Moszczenica (powiat bocheński). Pasażer busa relacji Kraków-Gorlice podszedł do kierowcy i uderzył go dwukrotnie w twarz przez co pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu. Policja zwraca się z prośbą o kontakt wszystkich którzy mają informacje na temat tego zdarzenia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Bochni, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

– W zdarzeniu tym, kierowca BUS-a relacji Kraków – Gorlice, poruszającego się drogą nr 75 wraz z pasażerami, został dwukrotnie uderzony w twarz przez jednego z pasażerów, w wyniku czego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszały się inne pojazdy – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. Zachowanie pasażera, który uderzył kierowcę wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 174 par 2 kk. tj. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

– W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Bochni zwraca się z prośbą do świadków tego zdarzenia: pasażerów BUS-a, kierowców pojazdów i pasażerów poruszających się trasą w chwili zdarzenia o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu: 112, 997, lub bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Bochni –  tel 14-615-22-22, lub 14-615-22-15. Za wszelką pomoc w realizacji postępowania dziękujemy.

źródło: KPP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy