Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Stróżna w ekologicznych szrankach powiatu gorlickiego (FILM)

11.06.2014 Autor: Mateusz Książkiewicz
Pod koniec maja drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej reprezentując Gminę Bobowa wzięła udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym Szkół Podstawowych, który odbył się 28 maja w Zespole Szkół w Szalowej. Pomimo, że nie udało się uzyskać podium uczniowie dzielnie walczyli do samego końca.

– Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej oraz praktycznej -praca plastyczna – mówi Jadwiga Warzecha, przewodnicząca komisji konkursowej. Pierwszy etap pisemny podzieliliśmy też na trzy części: indywidualny test składający się z 25 pytań najczęściej zamkniętych, praca pisemna zespołowa w której uczniowie rozwiązywali grupowo 4 zadania problemowe i trzecia część działalność praktyczna jedno zadanie do wykonania.

– To już czwarta edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych z terenu powiatu gorlickiego – powiedział naszemu portalowi Ryszard Skórski, dyrektor szkoły w Szalowej jednocześnie jeden z organizatorów. W eliminacjach gminnych wzięło udział 36 drużyn z czego 12 zostało zakwalifikowanych do dzisiejszego etapu. Konkurs odbywa się w ramach jednego dużego projektu współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Cieszymy że mogliśmy gościć właśnie w naszej szkole wszystkich uczestników, a konkurs odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Gmina Bobowa reprezentowana była przez czteroosbowy skład: Jakuba Ligęza, Jakuba Krzysztonia, Kacpra Pruś i Iwonę Zięba, opiekunem grupy był Tomasz Tarasek.

– Konkurs jak zwykle był zorganizowany na wysokim poziomie – komentuje Tomasz Tarasek, opiekun drużyny ze Stróżnej. Mi jako nauczycielowi jak również uczniom bardzo podoba się to, że konkurs składa się nie tylko z części teoretycznej ale również praktycznej: malowanie plakatu, w poprzednich edycjach pokaz mody ekologicznej, a nawet doświadczenia laboratoryjne. Czasami w teście dzieci nie do końca potrafią się zaprezentować a w takich zadaniach sprawdzana jest wiedza kompleksowo.

Ranking końcowy konkursu ekologicznego:
1. Szkoła Podstawowa w Moszczenicy
2. Szkoła Podstawowa w Strzeszynie
3. Szkoła Podstawowa w Szalowej

Ranking konkursu plastycznego:
1. Szkoła Podstawowa w Łosiu
2. Szkoła Podstawowa w Szalowej
3. Szkoła Podstawowa w Strzeszynie

Na koniec zwycięzcom wręczono dyplomy, puchary oraz nagrody, pozostałym zaś uczestnikom nagrody pocieszenia. Wszyscy uczniowie którzy brali udział w konkursie zostli zaproszeni wraz ze swymi opiekunami na wspólną wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla uczestników, opiekunów jak i członków komisji konkursowej został także przygotowany poczęstunek.

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)