Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Uczniowie z Sędziszowej najlepsi podczas sprawdzianu klas szóstych

23.06.2014 || Kategorie: Edukacja, Gmina Bobowa || Autor: Mateusz Książkiewicz

Podopieczni Szkoły Podstawowej w Sędziszowej najlepiej spośród innych placówek Gminy Bobowa poradzili sobie z zadaniami jakie przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna podczas 1 kwietniowego Sprawdzianu Szóstoklasisty, sprawdzającego wiedzę na zakończenie szkoły podstawowej.

Do sprawdziany na terenie województwa małopolskiego przystąpiło 32 567 uczniów, a w całej Polsce 346 576.  Standardowy arkusz zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich poleceń można było otrzymać 40 punktów.

wyniki_sprawdzian_powiat_PorownanieGmin_pop

 

Średnia powiatu gorlickiego to 25,30 punktów. Gmina Bobowa znalazła się niestety poniżej tej średniej uzyskując 24,48 punktów. Liderem zestawienia jest niewątpliwie gmina Moszczenica z wynikiem 27,93, natomiast tabelę zamyka gmina Lipinki z 22,36 punktów. Bobowa zajęła tym samym odległe 8 miejsce w powiecie, uwzględniając gminy wiejskie jak i miejskie. Poniżej krótka tabela wyników poszczególnych placówek z naszego terenu.

wyniki_sprawdzian_PorownanieSzkol_Bobowa

W gminnym rankingu najlepiej wypadli uczniowie Sędziszowej. Tuż za nimi SP Siedliska, która odnotowała największy wzrost w tabeli jeśli porównamy wyniki z 2013 i 2014 roku. Wysoką ilość punktów uzyskały także szkoły w Wilczyskach i Brzanej. Ostatnie miejsce przypadło wychowankom szkoły w Stróżnej.

fot. ilustracyjne (archiwum)