Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa otrzymała środki na remont remizy OSP Siedliska

Autor: Mateusz Książkiewicz
Kilka dni temu, 9 lipca br. w sali ratuszowej Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sącz odbyło się spotkanie, podczas którego Stanisław Sorys - członek zarządu Województwa Małopolskiego przekazał na ręce samorządowców umowy dotacji Małopolskie Remizy 2014. Promesę w wysokości 13 977zł  odebrał w imieniu burmistrza Bobowej Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

Łączna suma dotacji dla powiatu gorlickiego w 2014 wyniosła 189 458złotych. Środki jakie trafiły do Bobowej przeznaczone zostały na wymianę drzwi zewnętrznych garażowych, ułożenie płytek ceramicznych, uzupełnienie tynków oraz malowanie ścian w remizie OSP Siedliska. W najbliższej okolicy dotację dostała także gmina Łużna, na budowę remizy w Biesnej (kwota 39 715zł).

Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje zadanie „Małopolskie Remizy” od 2009 roku w ramach którego gminy naszego województwa otrzymują pomoc finansową na realizację prac budowlano-remontowych w wybranych remizach strażackich. Dotychczas udało się przekazać w latach 2009-2014 aż  21mln złotych na remonty 605 budynków jednostek OSP.  Tylko w tym roku na dotację zabezpieczono środki w wysokości 3 835 000 złotych. Wnioski o na realizację prac można było składać do 13 lutego 2014 roku. Jako kryterium w ocenie zgłoszenia brano pod uwagę aktywność OSP w 2012 i 2013 roku, wartość wskaźnika G czyli wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na 1 mieszkańca gminy, funkcjonowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w jednostce OSP oraz skorzystanie przez Beneficjenta ze środków WFOŚIGW (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) w Krakowie.

Wśród zebranych gości można było zobaczyć m.in. wymienionego już wcześniej Stanisława Siedlarza, dh Krzysztofa Kosibę prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, starostę gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, wójta gminy Łużna Kazimierza Kroka, Stanisława Bara prezesa OSP Biesna, wójta gminy Gorlice Ryszarda Guzika.

Bardzo cieszymy się z otrzymanej dzisiaj promesy, zwłaszcza że jest ona dla Siedlisk – mówił podczas wręczenia Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. To bardzo ważne by trud strażaków był doceniany także przez Zarząd Województwa Małopolskiego, Marszałka. Z roku na rok jest coraz więcej wniosków. Środki, które dostaliśmy na pewno będą satysfakcją dla udzielających się społecznie, dla wspólnego dobra druhów. Zwłaszcza, że jednostki OSP odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa wsi, miast a także drogach. Należą się podziękowania dla marszałka jak i całego Zarządu Województwa Małopolskiego, że dzięki takim dotacjom praca strażaków zostaje zauważona i  doceniona.

 

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy