Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Małopolska oficjalnym partnerem Tour de Pologne

Autor: Duda Justyna
Prawie miesiąc temu, bo 28 czerwca br. przy okazji zawodów kolarskich amatorów Skandia Maraton Lang Team w Bukowinie Tatrzańskiej, doszło do podpisania umowy partnerskiej między Województwem Małopolskim a organizatorem 71. Tour de Pologne UCI World Tour - firmą LangTEAM.

 

Na umowie partnerskiej podpisy złożyli: marszałek województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. Tym samym tegoroczna edycja popularnych zmagań kolarskich stała się częścią projektu: „Małopolska. I wszystko gra!” Projekt obejmuje największe i najciekawsze zawody sportowe w naszym regionie. Wyścig otrzymał z tego tytułu dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 200 tys. zł.

Ta niesamowita impreza – Tour de Pologne została wpisana do oficjalnego Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej i jest to jedyny tego rodzaju wyścig kolarski w Polsce, który tego zaszczytu dostąpił. Zmagania rozpoczną się już 3 sierpnia, a zawodnicy pokonają niecałe 1500 km trasy, z czego 350 km przejadą szlakami małopolskimi. Wielki finał wyścigu odbędzie się 9 sierpnia w Krakowie. Również rowerzyści, którzy nie są zawodowcami znajdą coś dla siebie. Tradycyjnie, w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów.

Jak podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w swoim oświadczeniu, nasz region jest przyjazny rowerzystom. Dowodem na to jest ok. 5 tys. km. oznakowanych szlaków rowerowych, co stanowi ¼ wszystkich tras znajdujących się w Polsce. W latach 2014-2020 w naszym województwie powstanie kolejnych 650 km turystycznych ścieżek rowerowych. Planowane trasy mają przyciągnąć nie tylko tych, który jeżdżą na rowerze rekreacyjnie ale również osoby uprawiające kolarstwo zawodowo. Na ten cel przeznaczonych zostanie ok. 200 mln zł. W ramach tej kwoty 110 mln zł będzie pochodzić ze środków unijnych, 50 mln z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, natomiast reszta z budżetu województwa.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy