Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Słuczka czterech pojazdów, samochód w rowie. Uwaga ślisko!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj w godzinach porannych doszło do zdarzenia drogowego na pograniczu Łużnej oraz Moszczenicy. Śliska nawierzchnia spowodowała że kierujący utracił panowanie nad pojazdem i zjechał ze skarpy na przydrożne pole. Pogoda w ostatnich dniach, a zwłaszcza przelotne rzęsiste deszcze powodują, że nawierzchnia dróg staje się śliska. Przekonało się o tym już kilku kierowców.

 

Pierwszą informację od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy we wtorek tuż po godzinie 7. W Moszczenicy tuż przy granicy z Łużną w rowie wylądował samochód terenowy marki KIA. Kierujący pojazdem utracił najprawdopodobniej  kontrolę nad nim po czym zjechał z pobocza wprost na przydrożne pole. Ze względu na to iż  nikomu nic się nie stało i był to jedyny pojazd uczestniczący w zdarzeniu na miejscu nie było policji. Samochód wyciągnął traktorem okoliczny mieszkaniec.

Drugim wczorajszym zdarzeniem była stłuczka czterech pojazdów na obwodnicy Gorlic, w okolicy Jarmarku Pogórzańskiego oraz kładki do parku miejskiego w Gorlicach.

– Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.05 w Gorlicach na ul. Parkowej – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. – Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 77-letni kierowca Fiata Punto nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Renault Traffic i najechał na jego tył. Przepchnięty Renault najechał na znajdującego się przed nim VW Polo, a ten na Audi A4. W zderzeniu obrażeń ciała doznały 3 osoby – kierowca i pasażerka Fiata oraz kierująca Audi. Wszystkie ranne osoby przetransportowane zostały do gorlickiego szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia badają gorliccy policjanci.

Ze względu na to, że miejscami nadal występują przelotne opady apelujemy do kierowców o bezpieczną i spokojną jazdę. Mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania oraz może doprowadzić do utraty przyczepności opon do podłoża.

fot. Mateusz Książkiewicz (Moszczenica)
KPP Gorlice (Gorlice)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy