Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W wieku 98 lat zmarł Ks. Józef Grzegorzek – były wikariusz Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
W dniu dzisiejszym do naszej redakcji dotarła smutna wiadomość o śmierci najstarszego kapłana diecezji tarnowskiej ks. Prałata Józefa Grzegorczyka, który w latach 40 ubiegłego stulecia pracował jako wikariusz w Bobowej. Był także wieloletnim proboszczem parafii Łosie.

Ksiądz Józef Grzegorzek był rezydentem w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu, emerytowanym proboszczem parafii Łosie, najstarszym kapłanem diecezji tarnowskiej.

Msza Święta żałobna w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu odbędzie się w środę (9 lipca) o godz. 11.00, natomiast Msza Święta pogrzebowa w kościele w Klimkówce (parafia Łosie) w środę (9 lipca) o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Prałat Józef Grzegorzek urodził się 6 kwietnia 1916 roku w Kobyłczynie. Pochodził z parafii Ujanowice. Egzamin dojrzałości złożył w 1937 roku, w Nowym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Edwarda Komara w dniu 9 sierpnia 1942 roku. Jako wikariusz pracował w parafii Bobowa. Od 1948 roku był duszpasterzem w Łosiu, a od roku 1951 pierwszym proboszczem parafii w Łosiu. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Grybów. Po złożeniu urzędu proboszcza w 1991 roku, zamieszkał jako rezydent w parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu. Pełnił też funkcję dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Stary Sącz. W roku 1992 został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Wyjazd z Bobowej na pogrzeb do Łosia będzie w środę o godz. 14.00 z zajezdni autobusów. Zapisy na wyjazd w kościele na ołtarzu Jezusa Miłosiernego do środy rano. Opłata podczas wyjazdu.

źródło: Parafia Bobowa oraz Diecezja Tarnowska
fot. Bogdan Belcer (ks. Józef podczas odpustu w 2012 roku)

 

IMG_6771

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy