Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska Szkoła Muzyczna I-go stopnia (TV)

02.08.2014 Autor: Daniel Malski
Wszystko zaczęło się 18 lipca. Tego dnia burmistrz Bobowej wspólnie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisali porozumienie na mocy, którego 1 września 2014 roku swoją działalność rozpocznie Szkoła Muzyczna I-go stopnia.

W wyremontowanym i odnowionym dworze Długoszowskich początkiem września zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. Stanie się to za sprawą powstania nowej placówki oświatowej na terenie naszego miasta. Szkoła Muzyczna będzie kształcić młodzież w zakresie instrumentów takich jak: fortepian, skrzypce, akordeon, gitara, flet, trąbka, saksofon, klarnet i perkusja. Prowadzenie nowo powstałej jednostki powierzono gminie Bobowa, a nadzór pedagogiczny prowadzić będzie minister właściwy do spraw kultury.

Szkoła powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani o tym zarówno my, jak i burmistrz Wacław Ligęza, który w związku z tym wydarzeniem udzielił nam krótkiego komentarza:

– Umowa między Ministerstwem Kultury a Gminą Bobowa została podpisana 18 lipca br. i jest ona uwieńczeniem naszych długoletnich starań o utworzenie szkoły muzycznej I-go stopnia w Bobowej. Będzie się ona znajdowała w budynku, w którym wychowywał się i mieszkał m.in. gen. Wieniawa-Długoszowski – adiutant marszałka Józefa Piłsudskiego i to też ma swój wymiar i ogromne znaczenie. Wymagania co do utworzenia szkoły muzycznej są znacznie wyższe niż w przeszłości, ponieważ trzeba właśnie dysponować budynkiem, który jest do tego celu przystosowany. Poza tym potrzebna jest odpowiednia kadra nauczycielską. Mamy obecnie wystarczającą liczbę nauczycieli wszystkich specjalności, którzy zgodnie z obecnymi wymaganiami są absolwentami Akademii Muzycznej. W pierwszej klasie będzie 64 uczniów. Będą oni podzieleni na w sumie na 4 grupy. Jestem pewien, że w przyszłości liczba osób uczęszczających do naszej szkoły muzycznej wzrośnie nawet do 300 uczniów. Stąd dla naszego miasta jest to historyczna chwila. Szkoła może zrobić wiele dobrego, ponieważ nasze społeczeństwo też będzie jeszcze bardziej angażowało się w rozwój kultury, miasta i całej gminy. Myślę, że remont, który został wykonany, te wszystkie nakłady poniesione tutaj przez właściciela tego obiektu spowodują, że ten budynek będzie długo, długo służył naszym młodym mieszkańcom, o których tak bardzo staramy się dbać i o których zabiegamy.

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)