Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dwa zdarzenia w jeden dzień – jedno znów w Siemiechowie!

Autor: Daniel Malski
W piątek, 8 sierpnia  w późnych godzinach wieczornych doszło do kolejnego zdarzenia drogowego na łuku drogi wojewódzkiej 980 w Siemiechowie (droga łącząca Gromnik z Zakliczynem). Zderzeniu uległy dwa pojazdy: osobowy Seat Ibiza oraz ciężarowa Scania.

Na zakręcie drogi wojewódzkiej 980 po godz. 22.00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Kierujący Seatem jadąc w kierunku Zakliczyna wpadł w poślizg i uderzył w ciężarówkę poruszającą się w kierunku Gromnika. Autami podróżowały 3 osoby, które po przebadaniu przez Zespoły Ratownictwa Medycznego pozostały na miejscu zdarzenia. Ruch przez pewien okres czasu był zablokowany za sprawą wycieków płynu eksploatacyjnego. Po jego zneutralizowaniu odbywał się wahadłowo.

Na miejscu wypadku pomocy udzielały następujące służby: OSP KSRG Gromnik, OSP Siemiechów, JRG-2 p.cz. Siedliska, Zespoły Ratownictwa Medycznego (P-Szerzyny, S3-Tuchów), a także Policja.

Siemiechowskie zakręty nie cieszą się dobrą opinią wśród małopolskich kierowców, a to za sprawą licznych wypadków do których dochodzi na tym odcinku drogi. Najwięcej kolizji ma miejsce po opadach deszczu, czasami powodem jest też brawura i niezachowanie ostrożności poprzez ignorancję znaków drogowych.

Piątkowe zdarzenie było drugim na terenie gminy Gromnik, do którego tego dnia wyjechali strażacy miejscowej jednostki. Kilka minut po godz. 15.00 dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie zadysponował druhów gromnickiej OSP do pożaru przy ul. Zakładowej. Zapłonowi uległa izolacja okablowania transformatora na słupie energetycznym. Także i tym razem nikomu nic się nie stało. Na miejsce przybyły OSP KSRG Gromnik, JRG-2 p.cz. Siedliska, Pogotowie Energetyczne i Policja.

Zdarzenie z godz. 15.00: [zdjęcia]

Zdarzenie z godz. 22.00 [zdjęcia]

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy