Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

II etap Tour de Pologne. Młody Czech triumfował w Warszawie!

Autor: Duda Justyna
Żółta koszulka lidera w rękach Petra Vakoca z grupy Omega Pharma – Quick-Step. Maciej Paterski w dalszym ciągu prowadzi w klasyfikacji Najlepszy Góral Tauron.

Podobnie jak w niedzielę kolarze mieli do pokonania 226 km a pogoda wyraźnie dawała się we znaki z powodu wysokiej temperatury, która sięgała 33 stopni Celsjusza. Przez dość długi odcinek na czele jechała grupka trzech zawodników – Peter Vakoc, Bartłomiej Matysiak oraz Przemysław Kasperkiewicz, jednak na końcowym odcinku tylko reprezentant zespołu Omega Pharma – Quick Step zdołał utrzymać swoją pozycję i dojechać do mety na Placu Teatralnym w Warszawie, a w efekcie wygrać ten etap wyścigu. Jego przewaga nad peletonem wynosiła aż 21 sekund. Jako drugi finiszował Michael Matthews z grupy Orica GreenEDGE, natomiast trzeci dojechał  członek zespołu Lotto Belisol – Boris Vallee. Zwycięzca pierwszego etapu 71. TdP Jauheni Hutarowicz zajął tym razem piąte miejsce.

Szczęście sprzyja Maciejowi Paterskiemu z grupy CCC Polsat Polkowice. Jest on obecnie na szóstym miejscu, ponadto w dalszym ciągu ma różową koszulkę Najlepszego Górala i prowadzi w klasyfikacji Najlepszy Polak Lotos. W klasyfikacji punktowej Lang Team podobnie jak po pierwszym etapie prowadzi Hutarovich, natomiast miano Najaktywniejszego Zawodnika Lotto trafiło do Vakoca.

Dzisiaj kolejny dzień zmagań kolarskich  – trzeci etap 71. Tour de Pologne rozpocznie się z Kielc a zakończy w Rzeszowie. Start honorowy odbędzie się o godzinie 14:15 a trasa będzie wynosiła 174 km.

Relacje z 71. Tour de Pologne prowadzimy dzięki: Restauracja Hotel Ostoja, Sądecki Bartnik, Bank Spółdzielczy w Grybowie, PolNET24, Burnat, Hydrotech oraz Gabi. Przez Polskę jedziemy z napisem Bobowa, miasto w którym warto tworzyć.

Fot. M.Książkiewicz / M.Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy