Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nadciągają nawałnice – wydano ostrzeżenia!

Autor: Daniel Malski
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jak i także portale pogodowe na terenie województwa małopolskiego wydano kilka ostrzeżeń hydrologiczno-meteorologicznych związanych z przechodzącymi w naszym regionie licznymi burzami oraz dużymi opadami deszczu i gradu.

Przez województwo małopolskie przetaczają się aktualnie dość intensywne burze wraz z dużymi opadami oraz gradem. W związku z tym przewiduje się możliwość gwałtownego wzrostu poziomu wody w ciekach wodnych, co może spowodować przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Obszar: Województwo małopolskie
Ważność: od 2014-08-10 13:30:00 do 2014-08-10 22:00:00
Przebieg: Prognozuje się występowanie burz z opadami deszczu do 50 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. Zjawiska o największej intensywności przewidywane są w subregionie południowym.
Prawdopodobieństwo: 90%

Ważność: od godz. 13:35 dnia 10.08.2014 do godz. 06:00 dnia 11.08.2014
Obszar: zlewnie: Soły poniżej kaskady, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Przebieg: W związku z występującymi oraz w dalszym ciągu prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w zlewniach: Soły poniżej kaskady, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, w miejscach wystąpienia burz prognozowany jest wzrost poziomu wody (lokalnie gwałtowny), w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, a w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów burzowych, punktowo także alarmowych.
Prawdopodobieństwo: 85%

Źródło: IMGW

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy