Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

PPT dzień 3. Krok po kroku w deszczu, chłodzie i błocie…

Autor: Daniel Malski
Pielgrzymi pokonali kolejną – trzecią – trasę Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wczorajszy dzień nie należał do najszczęśliwszych, a to z powodu deszczu, który zaczął intensywnie padać po Mszy Świętej w Opatkowicach.

„Już samo uczestnictwo w pielgrzymce wiąże się z jakąś świadomością pewnego trudu, wyzwań i myślę, że nie tylko ten fizyczny wymiar uczestnictwa, ale ten duchowy jest na pewno głęboki ponieważ klimat modlitwy jaki się tu tworzy przez słuchanie Bożego Słowa i Eucharystię, przez spotkanych też ludzi świadków wiary z innych krajów na pewno ożywia wiarę ludzi i chyba jest to taka dobra, uważam, że na nasze czasy to jest potrzebna bardzo owocna katecheza by poznać głębiej Chrystusa i odkryć piękno swojej wiary. Życzę pielgrzymom, aby Pan Bóg błogosławił, Matka Boża niech ich otacza opieką, a nogi niech nikogo nie zawiodą i nie bolą – również po pielgrzymce Szczęść im Boże!” – powiedział naszemu portalowi biskup Jan Piotrowski, który sprawował Eucharystię na stadionie w Opatkowicach.

Po Mszy Świętej pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę na pątniczym szlaku, w strugach deszczu docierali na kolejne postoje. Na jednym z przystanków na pielgrzymów z grup 14 i 26 czekała miła niespodzianka: ciepły bigos przygotowany jako podarunek dla pielgrzymów przez Restaurację Zajazd Ostoja a także ciepła kawa i ciasto ze śliwkami przygotowane przez naszą redakcyjną koleżankę Justynę.

Na trasie udało się nam porozmawiać z Teresą (grupa 26), swój udział w XXXII PPT komentuje tak: „Idę już siódmy raz. Jest bardzo dużo intencji, w szczególności będę modlić się za rodzinę i oczywiście za dobre wyniki w nauce oraz za tych, którzy prosili mnie o modlitwę. Idzie się bardzo dobrze tylko jakby nie ten deszcz dzisiejszy byłoby naprawdę super. Są też bąble na nogach, ale dzielnie idziemy dalej.”

Trudne zadanie stoi także przed przewodnikami grup, którzy muszą wszystkiego pilnować począwszy od porządku w grupie skończywszy na organizacji noclegu i modlitwie.

Ks. Krzysztof Migacz przedstawił nam krótko charakterystykę swojej grupy: „W grupie 14 – św. Świerada pielgrzymuje około 180 osób, nie zdarzały się jakieś szczególne przypadki, wszystko było w porządku. Przed pielgrzymami dzisiaj ok 20 km – taki łatwiejszy dzień. Po mszy św. wyruszyliśmy z Opatkowic do Miechowa, gdzie pielgrzymi rozeszli się na nocleg.”

Dzisiaj pielgrzymi są już po kolejnym etapie zmagań, tym razem pokonali 24km z Zielenic do Charsznicy. Już jutro szczegółowa relacja z 4 dnia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

fot. Daniel Malski / Mateusz Książkiewicz

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy