Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wesoła półkolonia w Jankowej

Autor: Łukasz Augustyn
W dniach 11.08-25.08.2014r. w Szkole Podstawowej w Jankowej odbyła się półkolonia organizowana przez Krajową Izbę Rolniczą. Wzięły w niej udział  dzieci oraz młodzież pochodząca z gminy Bobowa.

W okresie wakacyjnym Krajowa Rada Izb Rolniczych organizuje na terenie całej Polski kolonie i półkolonie letnie dla dzieci rolników w wieku 6-16 lat dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

W tym roku 53 dzieci z terenu gminy Bobowa uczestniczyło w półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Jankowej Trwała ona dziesięć dni od 11.08. do 25.08.2014r. Głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i opieki dzieciom pozostającym w miejscu zamieszkania, a nie mającym możliwości skorzystania z płatnych form letniego wypoczynku.

Program półkolonii wypełniał dzieciom czas w godz. 8.00-15.00. W tym czasie zapewnione były 2 posiłki (II śniadanie i obiad). Realizowano program kulturalno-oświatowy mający na celu promocję zdrowia i profilaktykę zdrowotną, w ramach którego dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych, plastycznych. Ponadto, organizowane były również wycieczki, wyjazdy do muzeów, kina i na basen.

Letni wypoczynek był pełen inspirujących działań mających na celu rozwinięcie wśród uczestników świadomości, że ruch to zdrowie i lepsze funkcjonowanie. Wskazane zostały korzyści mające wpływ na szybsze przyswajanie wiedzy i odreagowanie w sytuacjach stresowych. Podczas spotkań uczestnicy mogli wykazać się swoją fantazją i pomysłowością oraz pogłębić posiadane umiejętności. Po ostatnim wspólnym półkolonijnym obiedzie dzieci z uśmiechami na twarzy wróciły do swoich domów. Wszystkie na pewno będą dobrze wspominać te wakacje i tęsknić za wspólnie spędzonym czasem.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy