Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wymuszenie pierwszeństwa w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj w Wilczyskach o godzinie 8.45 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 981 z drogą powiatową w kierunku Korzennej doszło do kolizji dwóch samochodów. Kierująca jednym z pojazdów wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa drugiemu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W kolizji brały udział dwa VW Golfy, którymi podróżowały dwie osoby – kierowcy. Siła uderzenia była na tyle duża, że drugi pojazd został zepchnięty z drogi zatrzymując się w pobliskim poboczu.

– Będący na miejscu policjanci ustalili że kierująca jednym z VW Golfów, mieszkanka Wilczysk na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejeżdżającej też VW Golfem pani z Biesnej w skutek czego doszło do zderzenia pojazdów – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Obie panie trzeźwe, bez żadnych obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem 300zł i 6 punktami karnymi. Szczególnie w tym okresie kiedy jest mokro i zaczyna robić się chłodno apelujemy do wszystkich kierowców o zwiększoną ostrożność. Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża.

Na miejscu pracowali policjanci z WRD Gorlice, strażacy PSP Gorlice oraz jednostka OSP Bobowa. Działania strażaków polegały na odcięciu źródeł zasilania pojazdów oraz zabezpieczenie płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy