Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowscy młodzicy na FIVB w Krakowie

Autor: Łukasz Augustyn
Podczas gdy w Polsce odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej tuż obok tego wielkiego widowiska mają miejsce zawody dla zespołów ligowych młodzików pn. Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014.

Wspominany turniej odbył się w dniach 5-7 września na mobilnych boiskach w sąsiedztwie Kraków Areny. Udział w nim wzięli siatkarze LKS-u Bobowa, reprezentując drużynę USA. W trakcie rozgrywek pokonali drużynę z Biecza (Serbia) i Beskid Andrychów (Chiny), przegrali z drużyną MKS Andrychów (Kanada) i zajęli II miejsce  grupie. Drużyna z Bobowej wystąpiła w składzie: Skupień M, Zarzecki B, Sobol T, Gruca J, Wójcik J, Flądro A, Warzecha K, Sobol B, Wojtaczka E, Smoszna M, Myśliwiec S,Święch K, trener Ćwikła I.  Po zakończonych grach uczestnicy turnieju oglądali mecze Mistrzostw Świata oraz podpatrywali zawodników biorących w nich udział

Turniej „Mini Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014” trwał od 5 do 7 września – mówi Iwana Ćwikła trener bobowskich młodzików. W miastach, gdzie były zorganizowane Mistrzostwa Świata odbywały się także rozgrywki dla młodzieży. Organizatorem tego przedsięwzięcia było m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki. Był to także swego typu turniej kwalifikacyjny młodzików – w tej kategorii występujemy od lat tak więc i teraz wzięliśmy udział. Były to boiska mobilne rozłożone obok Kraków-Arena. Niektórzy chłopcy byli pierwszy raz i to zrobiło na nich wrażenie.  Mecze rozgrywaliśmy w grupach – każdy z każdym – potem wychodziło się z grup, i drużyny rywalizowały o miejsca. Każdy zawodnik dostał komplet sportowy, a w nim koszulka i spodenki. Przemiłą niespodzianką było to, że po turnieju młodzików dostaliśmy wejściówki do Kraków-Areny gdzie mogliśmy oglądać mecze siatkarzy mistrzostw świata. Jako drużyna reprezentowaliśmy USA. Na naszym koncie są dwie wygrane z drużyną z Biecza i z Andrychowa. Jedno spotkanie niestety przegraliśmy co dało nam ostatecznie II miejsce w grupie. Nasi chłopcy dostali medale a udział w turnieju nie stanowił nie lada atrakcje. 

źródło i fot. ZS nr 1 w Bobowej

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy