Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dołącz do Szlachetnej Paczki!

Autor: Łukasz Augustyn
Trwa rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki - akcji dobroczynnej, która przed Świętami Bożego Narodzenia zawita również do Gorlic i powiatu gorlickiego.

Rekrutacja  prowadzona jest za pośrednictwem strony www.superw.pl i potrwa do 20 października. Równocześnie można zgłaszać rodziny potrzebujące pomocy i spełniające ”paczkowe” wymagania. Liderem akcji Szlachetna Paczka na terenie Gorlic i powiatu jest Małgorzata Markowicz – prezes Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”. Kontakt email: [email protected]   Zapraszamy do aktywnego udziału w Szlachetnej Paczce 2014.

 

Kim może być wolontariusz i jakie ma obowiązki?

Wolontariusze odwiedzają rodziny w potrzebie mieszkające w ich okolicy, przeprowadzają wywiady środowiskowe i sporządzają listy potrzeb. Włączają do projektu tylko te rodziny, które w biedzie żyją nie z własnej winy, nie są roszczeniowe, a pomoc może być dla nich impulsem do zmiany.

Zebrane przez wolontariuszy informacje publikowane są w internetowej bazie nawww.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńcy mogą przeczytać krótką historię i opis rodziny, przejrzeć listę potrzebnych im rzeczy i samodzielnie wybrać, komu chcą pomóc. Gotowe odpowiadające na potrzeby PACZKI dostarczają do magazynu, skąd wolontariusze zawożą je do konkretnych rodzin.

Razem z PACZKĄ poza pomocą materialną ludzie otrzymują nadzieję, poczucie, że są ważni, zaczynają dostrzegać, że sami mogą coś w swoich życiach zmienić.

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wejść na stronę www.superw.pl odnaleźć rejon Gorlice i okolice na mapie, wpisać swoje dane i czekać na kontakt lidera rejonu.

źródło: SP

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy