Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorlicki szpital wzbogacony o rezonans magnetyczny

Autor: Łukasz Augustyn
O tym jak na przestrzeni lat zmieniła się medycyna chyba nikomu nie trzeba opowiadać. Ale nadal brakuje w większości szpitali najnowszych rozwiązań techniki do diagnozowania chorób i skutecznego leczenia ludzi. Jedną z takich szans otrzymał gorlicki  Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza. A mowa tutaj o rezonansie magnetycznym.

Większe i najnowocześniejsze możliwości diagnostyczne – to cel jaki przyświecał dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach i powiatowemu samorządowi w zabiegach o utworzenie w szpitalu Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Pod koniec października pracownia winna zacząć funkcjonować. Dostarczono już najważniejszy jej element, czyli ośmiotonowe urządzenie diagnostyczne.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego powstaje w szpitalnych suterenach na pow. ok 120 m2. Dzierżawca pomieszczeń wyremontował je, a w ostatnich dniach wyposażył w najważniejszy dla tej pracowni sprzęt – potężne urządzenie o wadze 8 ton, do rozładunku którego konieczny był dźwig. Jest to aparat o  natężeniu pola magnetycznego 1,5 Tesli – a więc aparat wysokiej klasy o bardzo dobrych parametrach technicznych. Teraz trwa jego podłączanie do odpowiednich instalacji.

Pracownie Rezonansu Magnetycznego prowadził będzie niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Z możliwości diagnostycznych pracowni, z chwilą otrzymania kontraktu z NFZ, będzie można korzystać w ramach finansowania z NFZ, a także odpłatnie poza  NFZ. Tym samym pacjenci hospitalizowani w Gorlicach nie będą musieli być wożeni do innych ośrodków na badania MRI. Rezonans stanie się bardziej dostępny dla mieszkańców powiatu gorlickiego, umożliwiając szybszą i dokładną diagnozę.

źródło:SP

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy