Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak najładniejsza Warszawa to tylko z Bobowej!

Autor: Mateusz Książkiewicz

Podczas przedostatniego weekendu sierpnia (23-24.08.br) odbył się II Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych pn. Old Timers Garage, w którym udział wziął bobowianin Józef Gucwa wraz z małżonką. Na zlot udali się Warszawą Kombi z 1969 roku a ich samochód zdobył puchar w kategorii Polskie Legendy.

Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych organizuje Teatr i Klub muzyczny Old Timers Garage, który jest jednocześnie muzeum zabytkowej motoryzacji. W swojej kolekcji posiadają ponad 30 unikatowych eksponatów a oglądać je można w siedzibie klubu podczas koncertów i spektakli teatralnych. Raz w roku pojazdy te oraz inne przybyłe na wydarzenie można zobaczyć na ulicach śląskich miast.

Zlot ma charakter imprezy 2-dniowej, a jego celem jest nie tylko podzielenie się z mieszkańcami odwiedzanych przez nas miast wyjątkową pasją uczestników ale również pokazanie uczestnikom zlotu piękna naszego regionu. Właśnie dlatego podczas zlotu uczestnicy odwiedzają ciekawe miejsca na Śląsku, a w każdym z punktów czeka na nich oraz odwiedzających wiele atrakcji takich, jak koncerty, spektakle, performance artystyczne oraz konkursy z nagrodami.

Kilka słów komentarza udzielił nam Józef Gucwa, kolekcjoner z Bobowej uczestnik tego wspaniałego wydarzenia: – Na zlocie byliśmy 23-24 sierpnia – był to II Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych podczas którego pokonaliśmy całą kolumną ponad 100 kilometrów. Byliśmy w Pszczynie, Chorzowie – wesołym miasteczku, Tychach – zwiedzaliśmy browar, Mysłowice – tam obejrzeliśmy wystawę muzeum pożarnictwa.  Na zlocie byłem swoim samochodem – warszawą combi a przebrany byłem za kominiarza. Na dachu miałem przymocowana drabinkę, wyciory no i oczywiście aby reklamowałem rodzinne miasto szyld z napisem: “Usługi kominiarskie Bobowa.”  W Pszczynie wręczane były dwa puchary: pierwszy za samochody od lat 30 do 60, drugi za samochody PRL-u – Polskie Legendy. W tej drugiej kategorii wraz ze swoją Warszawą otrzymałem puchar za najładniejszy samochód, wręczył mi go burmistrz miasta Pszczyna. Otrzymałem także akcesoria motoryzacyjne. Cała uroczystość wręczenia nagród odbyła się na pszczyńskim rynku. Jest to kolejne wyróżnienie, ale niestety w tym roku mało jeździłem. Za rok planuję to nadrobić…

Panu Józefowi wraz z małżonką serdecznie gratulujemy, mamy nadzieje że ostatnie słowa o przyszłym roku w pełni się zrealizują bowiem jest to niesamowita promocja także dla naszego miasta – Bobowej. Warto dodać, że właściciel najładniejszego samochodu PRL-u czyli “Polskiej Legendy” udzielił wywiadu dla TVN Turbo oraz TVP Katowice. Zabytkowa Warszawa cieszyła się tym większą popularnością, gdyż osoby ją podziwiające otrzymywały w prezencie guziki szczęścia. Wśród oglądających pojawiła się także Pani o nazwisku Bobowska, obowiązkowo niecodzienne spotkanie zostało udokumentowane pamiątkową fotografią.

fot. Mateusz Książkiewicz (postać Pana Józefa oraz puchar)
Józef Gucwa (reportaż ze zlotu)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy