Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Skuterem wjechał wprost pod osobowego busa (AKTUALIZACJA)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszej nocy, kilkanaście minut po godzinie 3 na ulicy Grunwaldzkiej w Bobowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skutera i osobowego busa. Poważnie ranny został kierowca motoroweru, 26-letni mieszkaniec Bobowej. 

O kolizji poinformowali nas nasi czytelnicy. Według relacji świadków mężczyzna jadący skuterem wjechał wprost pod VW T4 Caravelle na nowosądeckich tablicach. Próby uniknięcia uderzenia przez kierowcę busa niestety nie pomogły. Osoby, które udzielały pierwszej pomocy wspominały o wyczuwalnej woni alkoholu z ust rannego motorowerzysty.

– Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Bobowa – mówi asp. Bogdan Rączkowski, dowódca akcji ratowniczej z JRG Gorlice. Jest to kolizja motoroweru z samochodem osobowym VW Transporter Bus. Poszkodowany został kierujący motorowerem została mu udzielona pomoc przez zespół ratownictw medycznego a następnie przewieziony do szpitala. Na chwilę nie znamy kwalifikacji zdarzenia, czy był to wypadek czy też kolizja.

Kilka zdań komentarza udzielił także już o poranku rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, asp. Grzegorz Szczepanek: – Kierujący motorowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z busem. Po przewiezieniu do szpitala lekarze stwierdzili poważne obrażenia nóg a pobranie krwi wykazało, że sprawca zderzenia jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik 1,35 promila. Za popełniony mu czyn grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Na miejscu pracowała jednostka OSP Bobowa, strażacy PSP Gorlice, policja oraz grupa dochodzeniowo śledcza. Droga wojewódzka była nieprzejezdna do godziny 5.50, ruch wahadłowy zorganizowano przez plac pobliskiej stacji paliw.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy