Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy walczyli z 20-kilometrową plamą oleju!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Prawie pięć godzin kilkudziesięciu strażaków usuwało w miniony poniedziałek (8 września) plamę oleju jaka wyciekła na jezdnię z samochodu ciężarowego. Substancja zalegała już od Bogoniowic (powiat tarnowski) aż do Gorlic. W powiecie gorlickim miała długość prawie 20 kilometrów. 

Olej na asfalcie jest bardzo niebezpieczną substancją, niejednokrotnie jest przyczyną wypadków bowiem nawierzchnia staje się wtedy śliska jak lód.

– Zgłoszenie o zanieczyszczeniu jezdni olejem na drodze wojewódzkiej nr 977 oraz 979 na długości około dwudziestu kilometrach otrzymaliśmy o godzinie 6.15 – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik PSP Gorlice. Działania były prowadzone na odcinku od Sędziszowej (granica powiatów -dop.red) aż do ulicy Skrzyńskich w Gorlicach. Brało w nich udział trzydziestu kilku strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz OSP: Łużna, Szalowa, Moszczenica, Zagórzany oraz Klęczany. Powodem powstania plamy oleju okazał się wyciek z kompresora w samochodzie ciężarowym, unieruchomionym na jednej z zatoczek autobusowych. Plamę o długości prawie 20 kilometrów i szerokości w niektórych miejscach 30cm strażacy usuwali sorbentem. Działania zakończyły się o godzinie 11.04.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy