Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pierogi z bobowskiej Ostoi podbijają rynek

Autor: Mateusz Książkiewicz
Miasto Bobowa słynie z koronek, rycerzy walczących pod Grunwaldem czy kultury żydowskiej. Nowym produktem, który kieruje wzrok ku naszemu miastu są pierogi z Ostoi ale to nie jedyne produkty garmażeryjne jakie zamierza sprzedawać Hotel&Restauracja Ostoja.

Pierogi z Ostoi można już kupić w wielu sklepach naszego regionu m.in. Bobowa (Delikatesy Centrum oba sklepy, Hitpol), Rożnowice (DC), Stróże (DC), Bogoniowice (DC), Turza (Hitpol i Malinka), Gorlice (ul. Węgierska oraz DC na Węgierskiej, Tuwima oraz Dukielskiej).

– Produkcja pierogów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku oraz reakcję klientów, którzy konsumowali nasze dania w naszej restauracji lub podczas przyjęć weselnych, gdzie były podawane – mówi Marcin Szczepanek, właściciel Hotel&Restauracja Ostoja w Bobowej. – Niektórzy wprost pytali gdzie te pierogi można kupić. Produkty garmażeryjne z Ostoi cieszą dużym powodzeniem nie tylko w Bobowej ale również regionie. W tym momencie w naszej ofercie są pierogi ruskie, z kapustą, z mięsem oraz uszka z mięsem. Na razie są to tylko cztery produkty ale staramy się by były one najwyższej jakości zwłaszcza, że liczy się dla nas jakość a nie ilość. Sieć sprzedaży rozwija się coraz bardziej, możliwe że w najbliższym roku zawitamy do Krakowa. Na pewno będziemy zwiększać oferowany asortyment, jednak tak jak wspominałem liczy się dla nas jakość stąd też proces ich dopracowania trwa. Wszystkie produkty są robione ręcznie według receptur tradycyjnych. Nie używamy płatków ziemniaczanych, spulchniaczy czy innych wspomagaczy kryjących się pod literką E. Na okres świąteczny pojawią się uszka z grzybami, natomiast w czasie letniego sezonu będziemy robić pierogi z owocami. Pomysłów mamy wiele.

Wszystkich, którzy chcą skosztować pierogów z Ostoi zapraszamy na promocję jaka została zorganizowana w Delikatesach Centrum przy Stacji w Bobowej.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy