Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bogusław Lenard kandydat do Rady Powiatu Gorlickiego

Autor: Mateusz Książkiewicz
Ponownie kandyduję wyborach do Rady Powiatu Gorlickiego. Mam drugą pozycję na liście MRS (lista nr 15). Moim atutem jest doświadczenie z trzech kadencji Rady Powiatu, jestem Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Pomocy Rodzinie, pełniłem wiele odpowiedzialnych funkcji, m. in. Dyrektora Medycznego w okresie najtrudniejszym dla gorlickiego szpitala.

Od kilku lat kieruję oddziałem internistyczno-kardiologicznym, który hospitalizuje około 1800 chorych rocznie i nie przynosi strat.

Jako lekarz pracujący w gorlickim szpitalu chciałbym zabiegać o dalszy rozwój i wieloprofilowość tej publicznej placówki. Zgodnie z moimi obietnicami sprzed czterech lat w Gorlicach wszczepiane są rozruszniki serca i kardiowertery-defibrylatory. Cały szpital modernizuje się, inwestuje w sprzęt medyczny, powstały nowe oddziały, w tym postulowany w tej kadencji przez Komisję Zdrowia zakład opiekuńczo-leczniczy. W mijającej kadencji Rady Powiatu gorlicki szpital awansował do pierwszej dziesiątki szpitali w Małopolsce i „Złotej setki” w Polsce, korzysta z niego coraz więcej pacjentów spoza Powiatu. Uparcie walczyłem o piąty zespół ratownictwa medycznego w Powiecie. Większość interpelacji z odpowiedziami zamieściłem w odpowiedniej zakładce tego bloga.

W kadencji 2014 – 2018 będę się starał, aby w gorlickim szpitalu lekarze mogli specjalizować się z kardiologii. Poza tym nadal będę zwolennikiem dalszego rozwoju opieki długoterminowej, w tym hospicyjnej na terenie Powiatu Gorlickiego. Chciałbym również zainicjować wdrożenie dobrego programu z zakresu profilaktyki zdrowotnej, wieloletniego, kierowanego do określonej populacji. Być może byłby to projekt związany z problemem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży, ale nie wykluczam innego – będą się liczyć realia, w tym finansowe.

Moją ambicją będzie rozwiązanie problemu drewnianych mostów w ciągach dróg powiatowych w moim okręgu wyborczym oraz ciągła poprawa bezpieczeństwa na drogach. Na pewno dwa drewniane mostki w Stróżnej muszą być wybudowane na nowo w V kadencji Rady Powiatu. Nie jestem w stanie samodzielnie przeforsować modernizacji mostu na rzece Białej w Jankowej, ale mam nadzieję na koalicję radnych z naszego okręgu wyborczego wokół tego tematu.

Diety radnego nie są dla mnie ważne i będę kontynuował wspieranie nimi celów społecznych i charytatywnych, robię tak od pierwszej kadencji, podobnie jak inni powiatowi radni.

Mam nadzieję, że przedstawiam konkrety. Spełniłem obietnice wyborcze (zapraszam do swojego bloga) i mam jeszcze pomysły na następną kadencję. Zdecydują Wyborcy.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy