Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorliccy policjanci rozdają odblaski !

Autor: Łukasz Augustyn
Gorliccy policjanci prowadzili dzisiaj (21.11.2014 r.) wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Poza licznymi kontrolami, prowadzono także działania profilaktyczne – policjanci rozdawali przechodniom odblaski. W sumie policjanci rozdali ich już niemal 5 tysięcy.

W czasie ostatnich tylko kilku tygodni mieliśmy do czynienia na terenie naszego powiatu z czterema zdarzeniami drogowymi, w których uczestniczyły starsze osoby piesze. W dwóch przypadkach skutkiem tych zdarzeń była śmierć osób pieszych, w pozostałych były to ciężkie obrażenia ciała. Zauważyć należy, że zdarzenia te miały miejsce w rejonie przejścia dla pieszych, czyli w miejscu, w którym piesi przekraczający jezdnię mają poczucie bezpieczeństwa. Jak się jednak okazało wcześnie zapadający zmrok, trudne warunki atmosferyczne oraz najczęściej ciemne lub czarne ubrania pieszych sprawiają, że ryzyko zaistnienia wypadku znacznie wzrasta.

Prowadzona od wielu już miesięcy akcja informacyjna gorlickiej Policji na temat obowiązku noszenia elementów odblaskowych, połączona z rozdaniem niemal 5 tysięcy odblasków, dotarła do świadomości wielu mieszkańców. Ciągle jednak spotykamy się z sytuacjami, kiedy pieszy po zmroku poza terenem zabudowanym nie nosi elementów odblaskowych. W czasie dziesiątków spotkań z dziećmi i dorosłymi, które odbyły się w ostatnim czasie, gorliccy policjanci wskazywali na konieczność rozważenia noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym, co znacznie poprawia widoczność pieszego, a tym samym jego bezpieczeństwo. Podobnie było i dzisiaj. Policjanci w ramach prowadzonych działań wręczali mieszkańcom odblaski.

Apelujemy zatem o noszenie po zmroku elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym. Nawet jeden niewielki element odblaskowy może kilkukrotnie zwiększyć odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego.

Dbajmy o bezpieczeństwo bierne własne i bliskich nosząc elementy odblaskowe.

Odblaski naprawdę ratują życie !!!

źródło\foto: KPP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy