Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Łukasz Augustyn kandydat do Rady Powiatu Gorlickiego

Autor: Łukasz Augustyn
Dzisiaj mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejnego kandydata jakim jest Łukasz Augustyn - kandydat do Rady Powiatu Gorlickiego (okręg nr 5 – Łużna, Moszczenica, Bobowa).

Nazywam się Łukasz Augustyn, Mieszkam w Łużnej i mam 21 lat, jestem tym samym najmłodszym kandydatem z ramienia KWW Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej. Reprezentuję obwód 5 (gminy Łużna, Bobowa, Moszczenica), gdzie na liście numer 15, zajmuję MIEJSCE 6. Ukończyłem Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej na profilu Technik Informatyk, aktualnie studiuję na II roku studiów inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na kierunku Elektronika i Telekomunikacja.

Od wielu lat brałem aktywny udział w działaniach samorządu szkolnego, nie zmieniło się to do tej pory – zasiadam obecnie w radzie uczelni oraz przynależę do Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Lubię pracować na rzecz lokalnego środowiska, w związku z tym byłem współorganizatorem oraz pomysłodawcą bardzo wielu imprez kulturalnych oraz charytatywnych.

Jestem współzałożycielem a zarazem redaktorem naczelnym Regionalnych Portali Informacyjnych: Bobowa24.pl; Łużna24.pl; Grybów24.pl oraz Gromnik24.pl. Najbliższa mojemu sercu jest więc zachodnio-północna część Powiatu Gorlickiego, a w szczególności Gmina Bobowa, Łużna oraz Moszczenica. Interesuje się techniką, nowymi technologami, fotografią i filmowaniem. Chętnie jeżdżę na rowerze oraz nartach.

Mimo, że do Rady Powiatu Gorlickiego kandyduję po raz pierwszy, problemy mieszkańców powiatu gorlickiego nie są mi obce. Od bardzo wielu lat staram się uczestniczyć we wszystkich posiedzeniach poszczególnych rad gmin, miasta Bobowa oraz spotkaniach sołeckich. W końcu to właśnie na takich spotkaniach można zobaczyć jak naprawdę wygląda sprawowanie władzy w poszczególnych miejscowościach naszego regionu. Mam więc świadomość bolączek trapiących mieszkańców Moszczenicy, Bobowej i Łużnej. I chociaż w bardzo wielu przypadkach gminy i ich władze, starają się rozwiązywać piętrzące się problemy, jednak nie maja ku temu odpowiednich narzędzi, które natomiast posiada powiat.

Rzeczami którymi chciałbym się zająć w radzie powiatu to:

– zmniejszenie poziomu bezrobocia w Powiecie Gorlickim

– stworzenie bazy firm, w których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli by odbywać praktyki i jednocześnie po ukończeniu szkoły znaleźć zatrudnienie.

– stworzenie kół zawodowych dla  młodzieży w ramach wypełnienia wolnego czasu oraz poszerzeniu ich zainteresowań

– stworzenie inkubatora przedsiębiorczości

– rozwój infrastruktury drogowej i stref aktywności gospodarczych

– wzmocnienie promocji lokalnego rzemiosła i przedsiębiorstw

– rozwój turystyki po przez wypromowanie walorów turystycznych, historycznych i kulturowych oraz rozbudowę szlaków rowerowych i pieszych.

– zwiększenie dostępu do Internetu dla mieszkańców Powiatu Gorlickiego oraz wsparcie projektu darmowego Internetu typu hot-spot dla mieszkańców i turystów.

-wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami.

– dalsza termomodernizacja placówek oświatowych i wychowawczych w Powiecie Gorlickim oraz wdrożenie systemu fotowoltaicznego, będącego rozwiązaniem ekologicznym i obniżającym koszty

– unowocześnienie wyposażenia szkół ponadgimnazjalnych ( m.in. wymiana oraz unowocześnienie pracowni informatycznych oraz zestawów komputerowych w klasach do prowadzenia zajęć)

– nawiązanie współpracy z firmami i uczelniami wyższymi w celu podnoszenia poziomu nauczania i zwiększenia u młodych osób zainteresowania kierunkami ścisłymi

Jeśli zechcą Państwo mnie poprzeć pozwolę sobie przypomnieć – kandyduję z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej Lista nr 15, obwód 5 gminy Łużna, Bobowa, Moszczenica, MIEJSCE 6

Postaw na młodych! W młodych nadzieja na lepsze jutro!

Po więcej informacji zapraszam na moją stronę internetową : lukaszaugustyn.pl
Materiał nadesłany przez Łukasza Augustyna.
Fot. własne/ Bobowa24.pl
6 augustyn

plakat

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy