Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nagroda Wójta Gminy Moszczenica w dziedzinie kultury

Autor: Mateusz Książkiewicz
W miniony czwartek w budynku Urzędu Gminy Moszczenica odbyła się uroczysta sesja wieńcząca kadencje dotychczasowej Rady Gminy. W porządku obrad znalazł się punkt, w którym wójt gminy Jerzy Wałęga wręczył przyznane przez siebie nagrody a otrzymał ją m.in. Bogusław Lenard w dziedzinie kultury.

Wyróżniony nagrodę pieniężną przekazał od razu Halinie Łaś dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce na zakup kolejnych książek do szkolnej biblioteki.

Bogusław Lenard jest lekarzem Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach, radnym Rady Powiatu Gorlickiego, pisarzem, społecznikiem i aktywnym mieszkańcem Gminy Moszczenica. W swym dorobku medycznym ma kilkanaście publikacji w specjalistycznych czasopismach polskich i międzynarodowych, m. in. „Statyny w reumatologii??” – pionierska praca w Essentia Medica 2006. Jako pisarz może się poszczycić członkostwem w Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, wieloma wierszami publikowanymi w gazecie Gorlickiej i tomiku Secessus meus wydanym przez Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Jest laureatem konkursów Gazety Gorlickiej na wiersze o naszej ziemi.

W środowisku lokalnym dał się poznać jako społecznik, orędownik spraw  samorządowych na forum Powiatu Gorlickiego. W ramach współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce zakupił ponad 100 pozycji książkowych do biblioteki szkolnej, co znacznie wpłynęło na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W roku szkolnym 2013/2014 zainicjował organizację konkursów czytelniczych w trzech kategoriach opracowując ich regulaminy dla szkoły podstawowej i gimnazjum. W roku szkolnym 2014/2015 już został ogłoszony kolejny konkurs czytelniczy „Recenzja wakacyjnej książki”.

Ponadto Bogusław Lenard w ramach bieżących ważnych zainteresowań prowadzi dwa blogi, w tym „Filozofia po lekarsku” traktujący o trudnych zagadnieniach etyki lekarskiej, sumieniu i przemyśleniach lekarskich w tej niszowej dziedzinie. Lekarz jest aktywnym i znanym w środowisku lokalnym i krajowym mieszkańcem Moszczenicy, kształtującym dobry wizerunek miejscowości i gminy.

Podczas sesji obecny był także starosta Powiatu Gorlickiego – Mirosław Wędrychowicz oraz radni powiatowi. Drugą z nagród wójta wręczono Dominice Markowicz za działalność w dziedzinie kultury fizycznej.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy