Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Okradli sklep w Łużnej

Autor: Łukasz Augustyn
W środę, 12 listopada br. w godzinach nocnych do dyspozytora gorlickiej policji wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do jednego ze sklepów w miejscowości Łużna. Po przybyciu policji okazało się, że łupem złodziei padł towar o wartości około 12 tysięcy złotych. Głównie papierosy, baterie, kosmetyki i alkohol.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji policji oraz przekazanej do sąsiednich jednostek policji informacji w niespełna godzinę po włamaniu udało się ujawnić złodziei. Przy sprawcach zdarzenia znaleziono skradzione łupy oraz narzędzia, które posłużyły do rabunku. Do zatrzymania czwórki krakowian w wieku 20, 21, 24 i 40 lat, odpowiedzialnych za kradzież w Łużnej doszło na terenie powiatu tarnowskiego.

Po dokładnym sprawdzeniu ukradli oni ponad 800 paczek papierosów, około 60 sztuk baterii, kosmetyki, startery telefoniczne i kilka butelek alkoholu.  Wartość skradzionego towaru oszacowana została na prawie 12 tysięcy złotych, dodatkowo sprawcy uszkodzili drzwi do sklepu powodując kolejne starty sięgające 10 tysięcy złotych. Złodziejom przedstawiono już zarzuty i doprowadzono do gorlickiej prokuratury. Grozi im od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

„Do ujęcia włamywaczy doszło w miejscowości Dąbrówka Tuchowska. Patrolujący okolicę policjanci z komisariatów w Tuchowie i Ciężkowicach , zauważyli na przystanku autobusowym stojące dwa pojazdy. Jeden z nich odpowiadał opisowi samochodu jakim którym mogli poruszać się sprawcy. Wątpliwości mundurowych zostały rozwiane kiedy tylko zajrzeli oni do jednego z nich. W środku „dostawczaka” ujawnili łomy, młotki i trzy torby, z których jedna wypełniona była szczelnie skradzionym towarem. Policjanci zabezpieczyli ponad 800 paczek papierosów, blisko 60 sztuk baterii, kosmetyki, karty startowe i kilka butelek alkoholu. Czterech mieszkańców Krakowa w wieku 20,21,24 i 40 lat trafiło do policyjnego aresztu . Cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.” – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji.

źródło:KPP Gorlice
fot. KPP w Tarnowie

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy