Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar w budynku jednorodzinnym w Biesnej

Autor: Łukasz Augustyn
W środę 26 listopada do dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w jednym z domów jednorodzinnym na terenie miejscowości Biesna.

Po przybyciu na miejsce dwóch zastępów strażackich PSP JRG ( 1x) i OSP Biesna (1x) przystąpiono do akcji gaśniczej.  Jak się okazało przyczyną pożaru było nagromadzenie się znacznej ilości sadzy, która zaczęła się palić. Oprócz ugaszenia ognia strażacy mieli również za zadanie skutecznie oddymić budynek mieszkalny tak, aby nikomu nie zagrażał dym.

„ Zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Biesna dotarło do nas o godzinie 18:21  – mówi mł. bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz, oficer prasowy PSP w Gorlicach. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w kominie dymowym oraz jej zapalenie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży w tym jeden JRG Gorlice ( 4 strażaków) oraz OSP Biesna ( 6 strażaków). Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali duże ilości sadzy w kominie domu jednorodzinnego. Właściciel był na miejscu. Działania przebiegały rutynowo jak przy każdych tego typu działaniach, czyli na ugaszeniu przy użyciu gaśnicy proszkowej żarzących się kawałków sadzy. Komin oczyszczono również szczotką kominową.  Oddymiono oraz przewietrzono budynek, cała akcja z wyjazdem trwała półtorej godziny.”

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy