Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W ramach Białej Niedzieli udzielono blisko 250 bezpłatnych porad

Autor: Mateusz Książkiewicz
Lekarze z gorlickiego szpitala w minioną niedzielę, 9 listopada br. zorganizowali Białą Niedzielę. W pięciu gabinetach przyjęto bezpłatnie prawie 250 osób, dodatkowo można było również bezpłatnie zbadać stężenie glukozy, cholesterolu, wykonać EKG, pomiar ciśnienia krwi, pomiar wagi, obliczenie BMI. Badania echokardiograficzne.

Wszyscy przybyli na akcję otrzymywali broszury oraz ulotki o sercu, jego schorzeniach jak i zaleceniach dietetycznych. W ramach “Klubu Pacjenta” odbyły się wykłady:
– Renata Korpak-Wysocka, kardiolog, ordynator Centrum Kardiologii Inwazyjnej w Nowym Sączu o życiu po zawale serca,
– Bogusław Lenard, internista, kierujący Oddziałem Internistyczno-Kardiologicznym w Gorlicach o tym jak skutecznie i bezpiecznie stosować leki,
Jacek Dragan, kardiolog, szef nowosądeckiej hemodynamiki o rodzajach zabiegów stosowanych w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej w Centrum Kardiologii Inwazyjnej w Nowym Sączu.

Poza ww chorych badali kardiolodzy: Marek Czosnek i Piotr Kogut. Z zespołem sądeckich lekarzy przyjechały pielęgniarki i inni pracownicy „Intercardu”. Ratownicy medyczni gorlickiego Pogotowia ratunkowego prowadzili wykłady oraz oferowali korzystanie z fantomów celem nauki udzielania pierwszej pomocy w razie konieczności ratowania życia.

Biała Niedziela skończyła się po piętnastej, zadowoleni pacjenci dopytywali się  już o termin następnej takiej akcji.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy