Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wirtualne zwiedzanie gminy Bobowa oraz powiatu (TV)

09.11.2014 Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzięki projektowi jaki realizuje m.in. Lokalna Grupa Działania "Beskid Gorlicki" w Gorlicach powstanie wirtualny spacer po powiecie gorlickim. Znajdą się w nim zabytki, punkty widokowe, ciekawe miejsca oraz fotografie rzeczy charakterystycznych dla Gminy Bobowa

Aby wybór ciekawych miejsc zadowolił wszystkich pracownicy LGD na czele z prezesem Stanisławem Kaszykiem zorganizowali 3 listopada br. konsultacje dla mieszkańców gminy Bobowa. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Koronka przy bobowskim rynku. Przybyli na nie mieszkańcy oraz osoby związane z regionem. Obecny był także burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który podziękował LGD za podjęcie projektu oraz zakreślił najciekawsze miejsca miasta oraz gminy.

W ramach projektu zostanie wykonanych kilkaset panoram, zdjęcia z lotu ptaka oraz gigapanoramy. Dodatkowo będą opatrzone krótkimi opisami tak by zainteresowana osoba, przeczytała najważniejsze informacje o obiekcie czy miejscu. Na mapie pojawią się również punkty o działających firmach tworząc obszerny katalog firm Powiatu Gorlickiego. Rzeczy oraz miejsca, których nie da się przedstawić jako panoramy będą pokazane na pojedynczych zdjęciach. Dzięki tak kompleksowemu zadaniu, turyści z łatwością zapoznają się ze wszelkimi atrakcjami jakie warto zobaczyć w naszym terenie. Wśród propozycji jakie padały były m.in. kościoły, cmentarze, kapliczki, synagoga, kirkut, miejsca widokowe, koronka klockowa, dolina rzeki Białej.

– Pomysł zrodził się jakiś czas temu – opowiada o projekcie Stanisław Kaszyk, prezes LGD Beskid Gorlicki. – Kilkakrotnie podchodziliśmy do tematu aż w końcu udało nam się skutecznie zaaplikować o zewnętrzne Środki Unijne w ramach projektu Współpracy gdzie partnerami są Lokalna Grupa Działania Dolina Rzeki Grabi – województwo łódzkie i Lokalna Grupa Działania Korzenna troszeczkę mniejsza grupa granicząca z naszym obszarem.  Wspólnie te trzy grupy jako partnerzy zaaplikowaliśmy o te środki. Łącznie panoram będzie wykonanych blisko tysiąc z czego na terenie ziemi gorlickiej w granicach 450. Mówię tylko o panoramach sferycznych. Mamy jeszcze panoramy z lotu ptaka i wielkoformatowe panoramy bardzo szczegółowe. Cały projekt ma na celu przede wszystkim pokazanie atrakcji turystycznych naszego obszaru. Tych pięknych rzeczy, którymi chcemy zachęcić turystów do przyjazdu na nasz teren.  Liczę na to, że produkt ten spełni nasze oczekiwania i zachęci turystów do przyjazdu do Ziemi Gorlickiej. Mamy dosyć krótki termin realizacji bo praktycznie mamy to zrealizować do maja, wtedy też mamy wystąpić z wnioskiem o płatność. Chcę dodać, że nie oczekujemy żadnych środków finansowych od samorządów czy innych instytucji by zrealizować projekt. Co ważne, udało nam się pozyskać aż 100% środków na ten pomysł.

Jeżeli ktokolwiek nie mógł uczestniczyć w spotkaniu na którym typowano miejsca do wirtualnego zwiedzania, swoje propozycje może przekazać mailowo na adres: [email protected] w tytule podając: Wirtualne zwiedzanie.

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)