Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodsi i starsi na wigilii szkolnej w Siedliskach (TV)

22.12.2014 Autor: Mateusz Książkiewicz
Piątkowe popołudnie (19 grudnia br.) było okazją do przeżycia wigilii szkolnej, na którą zaproszono seniorów zamieszkujących Siedliska i okolice. To bardzo miłe, że o osobach w podeszłym wieku, często samotnych pamiętała młodzież oraz uczniowie miejscowej szkoły.

Nim odbyła się tradycyjna wigilia zebrani w hali sportowej Zespołu Szkół w Siedliskach mogli wysłuchać ciekawego programu artystycznego. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna, która przedstawiła w nowoczesnej ale i żartobliwej formie Jasełka oraz zespół gitarowy w towarzystwie chórku. Za formę artystyczną byli odpowiedzialni w większości uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką Małgorzaty Bogusz, Elżbiety Bek, Krystyny Stec Rafy oraz Pawła Szura.

Życzenia przybyłym seniorom złożyli: Wacław Ligęza burmistrz Bobowej, Stanisław Tabiś przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej, Andrzej Sagan dyrektor ZEASu, radne Maria Zarzycka i Ewa Truchan a także Wiesław Job gospodarz spotkania. Tuż po nich nastąpiło łamanie opłatkiem. Wśród życzeń najczęściej padało zdrowie, bowiem jest ono najważniejsze. Na koniec wszyscy zasiedli przy stole by spożyć tradycyjne potrawy wigilijne.

– Mam przyjemność a zarazem zaszczyt uczestniczyć już po raz kolejny w szkole na spotkaniu z seniorami, dla których to społeczność szkolna organizuje spotkanie wigilijne – powiedział naszemu portalowi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Jak było widać przybyło wiele osób, mimo tego, że są w różnym wieku i często zmęczeni chorobą i życiem, ale jednak przybywają tutaj, czyli potrzebują takiego spotkania. Jest to okazja zamienić z nimi kilka zdań, jest okazja złożyć im życzenia, jakoś ich pocieszyć. Myślę, że potrzebne jest też dobre słowo. Wsłuchując się w ich życzenia okazuje się, że oni żyją naszą społecznością samorządową, widzą zmiany jakie wokół nas zachodzą. Jestem pełen uznania, wydawałoby się, że starsze osoby są jakoś wyłączone już z życia społecznego, ale tak nie jest. Młodzież, która wystąpiła w nietypowych, nowoczesnych jasełkach, trochę takich humorystycznych, integruje się ze starszymi. Oni to bardzo to doceniają i myślę, że po dzisiejszym występie i po tej wigilii na pewno wszystkie te osoby będą wzmocnione psychicznie, będą jeszcze bardziej optymistycznie patrzeć na przyszłe dni, miesiące i lata. Do tego właśnie zachęcamy ich, żeby się łączyli, integrowali ponieważ często to jest lepszym lekiem aniżeli takie typowe standardowe lekarstwa zakupione w aptece. Cieszę się, że w całej gminie pamięta się o ludziach starszych, ludziach zasłużonych, którzy przecież wiele wysiłku, pracy, zdrowia i zaangażowania włożyli w rozwój naszej gminy. Dzisiaj miałem okazję także być w Wilczyskach gdzie też było takie spotkanie. To świadczy, o tym że środowiska szkolne, sołeckie potrafią się zorganizować i potrafią wzajemnie się szanować.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)