Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym pt. “Fotografia reklamą mojej miejscowości”

Autor: Zespół Szkół Ogólnokształcących
Jeszcze w październiku br. został ogłoszony przez ZSO w Bobowej konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Fotografia reklamą mojej miejscowości”. Głównym celem konkursu było zainspirowanie uczniów do pokazania czegoś ciekawego ze swojej miejscowości , jako małej ojczyzny na fotografii. Rozstrzygnięcie odbyło się 9 grudnia w budynku ZSO.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, bowiem napłynęło łącznie 71 fotografii z gimnazjów w Białej Niżnej, Krużlowej Wyżnej, Olszyn, Rzepiennika Strzyżewskiego, Szalowej i Bobowej.

Na fotografiach uczniowie przedstawili w artystyczny sposób te walory, które uważają za wizytówki swoich miejscowości – były to obiekty historyczne, sakralne, pomniki, przepiękne widoki, itp. Fotografie wykonane były w iście profesjonalny sposób, co przysporzyło nie lada kłopotów komisji konkursowej, której przewodniczył niezależny znawca fotografii Krzysztof Ligęza – fotograf, koordynator wystaw fotograficznych.

Zanim zebrani w szkole, 9 grudnia br. gimnazjaliści wraz z opiekunami poznali wyniki, uczestniczyli w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez nauczyciela informatyki – Wacława Libronta, gdzie zapoznali się z komputerowym programem do obróbki zdjęć (obrabiali kota, obcinając mu to i owo tak, by był pełniejszym powagi), a praktycznych rad udzielał również Sebastian Pokrzyk z kl. III T, świeżo upieczony kursant fotografii.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Wiktor Belcer z Gimnazjum w Bobowej
II Miejsce – Karolina Niepsuj Gimnazjum w Białej Niżnej
III Miejsce – Kinga Faliszek Gimnazjum w Olszynach

Komisja postanowiła przyznać dwa wyróżnienia indywidualne dla Patrycji Dusza z Gimnazjum w Szalowej oraz Pauliny Lichoń z Gimnazjum w Bobowej. Zdecydowano także wyróżnić Gimnazjum w Szalowej za najliczniejsze uczestnictwo (17 osób), pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek odebrała Lucyna Jamer-Książkiewicz, nauczycielka plastyki w ZS w Szalowej.

Niezależnie od zdobytego miejsca gratulacje należą się wszystkim autorom prac. Słowa uznania kierowane są także na ręce dyrektorów gimnazjów, z których uczniowie pochodzą. W rozmowach z nauczycielami szkoły, gimnazjaliści dowiedli, że fotografia jest ważnym narzędziem promocji a zainteresowani naszą szkołą mogą swoje umiejętności w tym zakresie rozwijać wybierając w dalszej edukacji otwierany u nas od nowego roku szkolnego nowy kierunek kształcenia „Technik organizacji reklamy”.

Na zakończenie spotkania uczniowie Technikum zaprosili swoich młodszych kolegów – gimnazjalistów wraz ze swoimi opiekunami na pokaz flambirowania – nowoczesnej sztuki w obsłudze gościa.

Organizatorami konkursu byli: Agnieszka Gołyźniak, Angelika Kowalska, Wacław Libront – nauczyciele ZSO.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy