Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zgubiłeś kartę płatniczą? Zastrzeż ją niezwłocznie!

Autor: Łukasz Augustyn
Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów czy kart płatniczych. Dlatego Centrum Prawa Bankowego i Informacji zachęca do korzystania z Systemu Zastrzegania Kart.

Ujednolicony System Zastrzegania Kart został uruchomiony I stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych i zagubionych kart płatniczych, nawet jeśli ich posiadacz nie zna numeru telefonu do własnego banku. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 i zastrzec swoją kartę.

Zautomatyzowana infolinia IVR wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy. Posiadacz kart po wybraniu nazwy banku zostanie przekierowany do właściwej infolinii. Komponent rozpoznawania mowy rozpoznaje każdą nazwę banku na wszelkie, powszechnie wykorzystywane sposoby wypowiadania danej nazwy – uwzględnia skróty, pełne formy, pominięte słowa w pełnej nazwie, a w przypadku nazw banków o niepolskim brzmieniu będzie umożliwiał rozpoznawanie nazwy w oryginalnym języku. System będzie samoczynnie douczać się po każdej rozmowie a portal głosowy może prowadzić obsługiwać równolegle wiele rozmów połączeń.

Zastrzeganie kart za pomocą systemu możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Więcej informacji na portalu: www.zastrzegam.pl
źródło: UW
mIMG_2680

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy