Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Babci i Dziadka w Stróżnej (TV)

26.01.2015 Autor: Łukasz Augustyn
W miniony czwartek 22 stycznia br.  Dom Ludowy w Stróżnej gościł wyjątkowych gości, mianowicie dziadków oraz babcie uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej. Dzieci pod okiem swych nauczycieli przygotowali bogaty program artystyczny.

21 i 22 stycznia to już od wielu lat święto wszystkich Babć i Dziadków, a w tych dniach prawie we wszystkich placówkach edukacyjno-wychowawczych organizowane są uroczystości na cześć seniorów. Wydarzenie takie zorganizowali także uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej. Dla przybyłych, zacnych gości wystąpili Ci najmłodsi jak i starsi. Nie zabrakło wierszyków oraz piosnek wychwalających zalety babci jak i dziadków. Szkolny Teatrzyk Szpila, którego opiekunami są Tomasz Tarasek oraz Wisława Wiatr przedstawił widowisko pt. “Jak to ze świętami bywało”. Występ szkolnego kółka teatralnego wywołał uśmiech u wielu gości. Pod koniec spotkania uczniowie wręczyli swoim dziadkom drobne upominki oraz laurki.

„Co roku organizujemy spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka – mówi Andrzej Płaziński dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżnej. Podobnie przygotowujemy uroczystości z okazji dnia Mamy czy też Ojca. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich wystąpieniach, przygotowują własnoręcznie laurki oraz prezenty, upominki. Widać, że bardzo kochają swoich dziadków, którzy jak wiemy są swoistą “Ostoją” w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza, że rodzice są często zapracowani czy zatroskani wieloma sprawami a babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas.  Dla tego tyle miłości, tyle serca, tyle radości z okazji tego święta co przekłada się na zaangażowanie w organizacje uroczystości. W przygotowaniu pomagali wszyscy nauczyciele, robili z uczniami laurki, opracowywali przedstawienie czy też ćwiczyli wierszyki. Przed dziadkami zaprezentowali się wszyscy uczniowie od zerówki do klasy szóstej. Rodzice jak zawsze przygotowali dla naszych gości poczęstunek, ciasteczka, napoje, nakryli stoły. Natomiast dzięki pani sołtys możemy gościć w domu ludowym, jest tutaj przestronnie i bardzo przyjemnie.

fot. Paulina Wilczyńska

 

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)