Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

III Pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Rzymu i Watykanu

Autor: Łukasz Augustyn
Wraz z Fundacją Wyjdź z Domu, poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy chcieli by wspomóc realizację III wyprawy pielgrzymkowej do Rzymu i Watykanu dla osób niepełnosprawnych.

Szanowni Państwo

Jesteśmy grupą 45 osób, w tym 30 osób z niepełnosprawnością i 15 asystentów. Są wśród nas osoby na wózkach, osoby po różnych operacjach, niedosłyszące, starsze oraz chorujące na dziecięce porażenie mózgowe czy stwardnienie rozsiane. Nasz skład, jakże różnorodny, czyni z naszej pielgrzymki prawdziwą wyprawę, wymagającą wiele pracy i wysiłku. Takie grupy jak nasza rzadko pojawiają się na ulicach, nie mówiąc już o dalszych wyjazdach. W szczególności dotyczy to osób niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu. Chcemy pokazać, że choć to trudne, my też możemy i chcemy podróżować. Dzięki Państwa pomocy już po raz trzeci udowadniamy, że wózek czy choroba nie skazują na bezczynność i siedzenie w domu. Przy odrobinie chęci i pomocy ludzi dobrej woli osoby niepełnosprawne, nawet z miejsc położonych na uboczu, jak powiat gorlicki, są w stanie spełniać swoje marzenia.

Już 23 lutego 2015 r. lecimy z Katowic. Zwiedzać będziemy Watykan, odwiedzimy grób Jana Pawła II, gdzie podczas mszy świętej będziemy modlić się w intencjach naszych darczyńców i własnych, zwiedzimy też Watykan, najważniejsze zabytki Rzymu – Koloseum, Panteon, Schody Hiszpańskie… –  choć brzmi to banalnie, to w takim gronie banalne nie będzie. Każdy z nas musi dać z siebie wszystko, żeby nie tylko sprostać wyzwaniom organizacyjnym (już sam przelot takiej grupy to nie lada wydarzenie i sensacja), własnym lękom czy ograniczeniom fizycznym, ale móc jeszcze pomagać innym, wspierać grupę i każdego, kto w danej chwili może tego bardziej potrzebować.

Pragniemy pozostawić po swojej wyprawie trwały ślad w postaci relacji. Naszym celem jest przeciwstawienie się wielu obawom i lękom, które często towarzyszą osobom niepełnosprawnym, a czasem i ich opiekunom.

W lutym 2013 r. i 2014 r. zorganizowaliśmy dwie Wyprawy, pielgrzymki do Rzymu i Watykanu dla w sumie 46 osób, w których uczestniczyły 32 osoby z niepełnosprawnościami. Tamte wjazdy nie mogłyby się odbyć bez Państwa pomocy, a były przetarciem szlaków, rozpoznaniem. Pokazały, że takie wyprawy są możliwe, dały nadzieję innym osobom z niepełnosprawnościami, że pomimo choroby mogą w nich uczestniczyć. Dzięki nim zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie umożliwiające nam zabranie teraz znacznie większej bo aż 45 osobowej grupy.

Obecna pielgrzymka, choć robiona pod szyldem Fundacji Wyjdź z Domu, jest inicjatywą niekomercyjną – wszyscy się na nią zrzucamy, ale i tak potrzebujemy wsparcia w wysokości około 16 tysięcy zł od sponsorów i pozytywnie zakręconych ludzi, aby móc w pełni pokryć koszty wyjazdu (dojazd na lotnisko, dostosowany autokar dla grupy w Rzymie, bilety do muzeów, etc), ale także mieć szanse na poznanie prawdziwych smaków i uroków Italii, o których od dłuższego czasu wszyscy marzymy…

Jeśli chcesz znaleźć się w gronie pomagaczy, osób pozytywnych i pokazujących, że w życiu ważny jest nie tylko zabawa, ale i misja jaką można zrealizować przy okazji, wesprzyj naszą wyprawę!

Prosimy o wpłatę dowolnej sumy na dodatkowy rachunek naszej Fundacji:

 

31 1240 5110 1111 0010 5442 2585

Nasza zbiórka prowadzona jest zgodnie z zasadami zbiórki publicznej, została opublikowana na stronie  Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dnia 05-12-2014 nr 2014/1994/OR. Cała zebrana kwota zostanie rozliczona i przekazana do publicznej wiadomości.

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc! Dziękujemy!

Barbara, Agnieszka, Anna, Małgorzata, Lidia, Małgorzata, Maria, Wanda, Maria, Irena, Beata, Monika, Mariola, Romualda, Edyta, Alicja, Jadwiga, Urszula, Karolina, Helena, Elżbieta, Krystyna, Elżbieta, Alina, Anna, Beata, Dorota, Wanda, Artur, Damian, Piotr, Damian, Janusz, Stanisław, Ryszard, Andrzej, Edward, Patryk, Dariusz, Adam, Paweł, Marek, Piotr, Krzysztof, Stanisław,

Dodatkowo, każdemu darczyńcy oferujemy:

Wpłać 1 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB!
Wpłać 10 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB oraz w opisie wyprawy!
Wpłać 25 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB i w opisie wyprawy, a także kartka z podróży pełna radości ze spełnionych marzeń!
Wpłać 40 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB i w opisie wyprawy, a także zdjęcie całej szczęśliwej grupy!
Wpłać 60 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB i w opisie wyprawy, a także kartka z podróży i zdjęcie całej szczęśliwej grupy!
Wpłać 100 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB i w opisie wyprawy, a także kartka z podróży i pamiątka z Rzymu
Wpłać 250 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB i w opisie wyprawy, a także kartka z podróży oraz różaniec z Watykanu!
Wpłać 500 zł lub więcej! Ogromne podziękowania na FB i w opisie wyprawy, a także kartka z podróży, różaniec z Watykanu oraz zdjęcie szczęśliwej grupy z podpisami i podziękowaniami od całej drużyny!

źródło/foto: Fundacja Wyjdź z Domu

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy