Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 14 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Kierowca zakleszczony w aucie. Pojazd uderzył w drzewo! (aktualizacja)

19.01.2015 || Kategorie: Policja, Region, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj kilka minut po godzinie 16 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 981 (Tarnów-Krynica) w miejscowości Pławna. Kierujący Citroenem C5 stracił najprawdopodobniej panowanie nad pojazdem i uderzył z dużą siłą w przydrożne drzewo. Z poważnymi obrażeniami zabrano go do gorlickiego szpitala.

Siła uderzenia w drzewo musiała być znaczna ponieważ części samochodu leżały w promieniu kilkudziesięciu metrów a drogę pokrywało potłuczone szkło. Aby uwolnić kierowcę ze zgniecionego samochodu strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, po czym poszkodowanym zajął się zespół pogotowia ratunkowego. Rannego zabrano do szpitala w Gorlicach.

Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zdecydowali o wezwaniu grupy dochodzeniowo-śledczej, która zajmie się ustaleniem przyczyny jak i okoliczności wypadku.

Według wstępnych informacji samochodem podróżowała jedna osoba i została jej już udzielona pierwsza pomoc przez Zespół Ratownictwa Medycznego – mówi mł. asp. Łukasz Rzeszutek, dowódca akcji ratunkowej. – Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 981, na którym doszło do zdarzenia będzie wprowadzony ruch wahadłowy.

godz. 18.00 – Został przywrócony dwukierunkowy ruch pojazdów. Strażacy wracają do swych jednostek.

fot. Mateusz Książkiewicz